اخبار

نان ماسک در سفره ی زنان کار آفرین

نان ماسک در سفره ی زنان کار آفرین
 
زهرا ابراهیمی ٫مدیر کل  دفتر بانوان و خانواده ی استانداری در حاشیه ی بازدید از کارگاه تولید ماسک واقع در شهرک صنعتی استان گفت:فعالیت بسیاری از مشاغل خانگی در ایامی که همگان با کرونا دست و پنجه نرم می کنند متوقف و دستخوش تحولات شده است و با توجه به نیاز مبرم مردم و کادر درمان به ماسک و ادوات بهداشتی ٫راه اندازی واحد های تولید ماسک می تواند ٫جامعه و بویژه بانوان جامعه را خودکفا کند و نان ماسک سفره ی زنان کار آفرین و سرپرست خانوار را رونق بخشیده است .
این مسئول  خاطر نشان کرد :درصد بالایی از ماسک های و ادوات بهداشتی این روزها را زنان در کارگاه ها تولید کرده و این نشانگر اهمیت نقش زنان در مشارکت در حوزه ی اقتصادی و مداخله ی مثبت ایشان برای مهار و کمک به مدیریت بحران است .
وی در ادامه ضمن گفتگو با مهری پیشه ور مدیر عامل شرکت تولیدی الشمس که برای ۲۵زن اشتغال زایی کرده  است ٫از نزدیک در جریان مشکلات و وضعیت این واحد قرار گرفت و مسایلی نظیر تامین منابع مالی٫وضعیت بیمه ی شاغلین این کارگاه نیز مورد بررسی قرار گرفت .
گفتنی است پیش ازاین نیز وضعیت  مدد جویان کمیته ی امداد مشغول به فعالیت در این کارگاه نیز پیگیری و در این بازدید نیز پیرامون مسایل و چالش های پیش روی آنان گفتگو صورت گرفت.
 
۱۳ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۵۴