اخبار

اشتغال برای مادران دارای فرزند بعد از آزادی از زندان فراهم شود

 
زهرا ابراهیمی٫مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده ی استانداری  در نشست هم اندیشی با موضوع «بررسی وضعیت زنان زندانی» که صبح امروز با حضور مدیر کل اداره ی زندان ها و اقدامات تامینی استان برگزار شد یاد آور شد : همه ما وظیفه داریم برای بازگشت سالم بانوان زندانی به اجتماع کمک کنیم و دراین زمینه نیازمند همت و تلاش بیش از پیش مسوولان و دستگاه های اجرایی مرتبط در این حوزه هستیم.
وی در ادامه احیای کارگاه های آموزشی و مهارت آموزی را در زندان ها را یک ضرورت مهم عنوان کرد و خاطر نشان کرد :باید شرایط اشتغال و توانمندسازی برای مادران دارای فرزند بویژه بعد از آزادی از زندان مهیا شود و  برای آزادی آندسته از زنانی که به خاطر جرایم مالی با مبالغ اندک در بند هستند ٫با کمک خیرین تلاش شود.
این مسئول  در ادامه تصریح کرد : فرآیند اصلاح و تربیت در سطح زندان با هدف بازسازی شخصیت زندانیان به  صورت مدون صورت گیرد و  جامعه باید زندانیان آزاد شده را پذیرش کند،  و مدد جویان نباید  محکوم ‌به قضاوت‌های فردی ما باشند و باید شرایط را برای زندگی دوباره آنان در جامعه فراهم کنیم.
مدیر کل‌اداره ی زندان های استان هم توجه به حوزه زندانیان زن را  مهم برشمرد و بر تعامل با دستگاه های مسئول بویژه اداره کل امور بانوان  استانداری سیستان وبلوچستان برای رفع کمبودها و مشکلات آن ها تاکید کرد.
 
 
۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۴