اخبار

برگزاری یک رویداد خوب برای بانوان

برگزاری یک رویداد خوب برای بانوان

همایش کار آفرینی بانوان در سراوان
گفتنی است این همایش صبح روز چهارشنبه با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور زهرا ابراهیمی مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده ی استانداری ٫فرماندار سراوان٫صنعتگران و علاقه مندان به  
 
زهرا ابراهیمی در همایش کار آفرینی زنان سیستان وبلوچستان بر آموزش و گسترش فرهنگ مهارت آموزی برای جامعه ی جوان استان تاکید و اظهار داشت :سیستان و بلوچستان جوان ترین استان کشور است و بیشترین شمار جوانان با میانگین سنی ۱۵تا ۲۹سال را دارد ضرورت دارد برنامه ریزی های هر چه بیشتر و بهتری برای توانمند سازی و مهارت آموزی و گسترش فرهنگ کار آفرینی انجام شود چرا که تقویت فرهنگ کارآفرینی به مهمترین مولفه تاثیر گذار بر اکوسیستم کار آفرینی زنان است .
وی همچنین در ادامه تصریح کرد :انسجام در آموزش مهارت های مختلف برای بانوان ٫اصلاح سیستم های کسب و کار ٫گسترش فرهنگ نوین کار آفرینی می تواند نقشه ی راه روشنی برای آموزش و توانمند سازی جامعه ی جوان استان ترسیم کند.
این مسئول همچنین با اشاره به ظرفیت هایی که توسط زنان خلق و پرداخته شده به ویژه صنایع دستی ٫خاطر نشان کرد :باید برای این جامعه بازار سازی و بازار یابی کرد و با اتصال کسب و کار آنان به بازار جهانی ٫سهم بانوان صنعتگر را در بازار های بین المللی گسترش داد.
مدیرکل دفتر و بانوان و خانواده ی استانداری در پایان نیز بر  ضرورت استفاده از بانوان شایسته در سپهر مدیریتی شهرستان سراوان نیز تاکید کرد .
گفتنی است این همایش کار آفرینان زن در سراوان  همزمان با آغاز هفته در محل سالن اجتماعات مجتمع آموزش عالی سراوان در روز پنجشنبه هشتم  آبان ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده ی استانداری ،  فرماندار شهرستان سراوان،کارافرینان و فعالین حوزه ی صنایع دستی سیستان وبلوچستان و هرمزگان برگزار گردید.
بازدید از نمایشگاه تولیدات ومحصولات صنایع دستی بانوان سراوانی وکانون فرهنگی اجتماعی بانوان ٫برکزاری میز گرد تخصصی در حوزه ی کار آفرینی زنان از دیگر برنامه های سفر مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده ی استانداری به شهرستان سراوان بود .
 

۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۱۶