اخبار

ضرورت مهارت آموزی زنان زندانی/برخورداری از مجازات‌های جایگزین حبس و همچنین استفاده از سامانه‌های نظارت الکترونیک و پابند الکترونیک برای زنان دارای فرزند

ضرورت مهارت آموزی زنان زندانی/برخورداری از مجازات‌های جایگزین حبس و همچنین استفاده از سامانه‌های نظارت الکترونیک و پابند الکترونیک برای زنان دارای فرزند
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده ی استانداری  در نشستی که با حضور مدیر کل اداره ی زندان ها و اقدامات تامینی استان برگزار شد،توانمندسازی زندانیان بویژه زنان را یک ضرورت دانست و خاطر نشان کرد :مهارت آموزی و حضور زندانیان در کارگاه های آموزشی  و مهارتی در حوزه های مختلف ،زندگی بعد از آزادی شأن را تضمین می کند .
 
زهرا ابراهیمی افزود : یکی از دغدغه های ما از  موضوع کمک به آزادی زنان زندانی معسر جرایم غیر عمد خصوصاً مادران بوده است و پیشنهاد میدهیم برای برخورداری از مجازات‌های جایگزین حبس و همچنین استفاده از سامانه‌های نظارت الکترونیک و پابند الکترونیک، زنان دارای فرزند در اولویت باشند .
 
وی با بیان اینکه شاهد تلاش های مسئولین ، مددکاران این زندان  برای توان افزایی و حل مشکلات زنان زندانی بودیم ، تصریح کرد : گام های مهمی در این راستا برداشته شده است امیدواریم این اقدامات بتوانند زمینه ساز بازگشت  این زندانیان به کانون گرم خانواده باشد.
این مسئول گفت : توجه به خانواده زندانیان خصوصاً زنان اهمیت زیادی دارد، و می طلبد تشکلها ، فعالین ، جامعه ما نسبت به این موضوع توجه بیشتری داشته باشند تا آسیب ها کاهش پیدا کند.
وی  همچنین با اشاره به راه اندازی کمیته های حقوقی در برخی از شهرستان های استان گفت: این ظرفیت میتواند به ارایه ی خدمات حقوقی و معاضدتی  رایگان بپردازد .
 
گفتنی است مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری طی بازدید از  بند زنان زندان زاهدان از  فعالیت هایی که برای توان افزایی زنان زندانی، امورات مددکاری و کمک به حل مشکلات آنان صورت می گیردبازدید و با زندانیان گفتگو کرد و برنامه های جدی برای تقویت مهارت آموزی ،بازار سازی محصولات زنان از سوی دفتر تعیین شد .
 
 
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲