اخبار

آغاز بکار نخستین طرح پوشاک کارفرمایی ویژه زنان مددجوی بهزیستی در آخرین روز از هفته ی کارآفرینی /توانمندسازی جامعه هدف،افق نهاد های حمایتی

آغاز بکار نخستین طرح پوشاک  کارفرمایی ویژه زنان مددجوی بهزیستی در آخرین روز از هفته ی کارآفرینی /توانمندسازی جامعه هدف،افق نهاد های حمایتی
 
زهرا ابراهیمی مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده ی استانداری در آیین افتتاح نخستین طرح کارفرمایی ویژه زنان مددجوی بهزیستی که با حضور اکبر زند مشاور  استاندار و جمعی از مسئولین  برگزار شد ،اظهار داشت:
فراهم‌کردن زمینه درآمدزایی و استقلال اقتصادی و معیشتی جامعه  از مهمترین راهبردهای نهادهای حمایتی در راستای کاهش مشکلات اقتصادی، اجتماعی برای جامعه هدف و استقلال و خودکفایی مادی و معنوی به عنوان افق نهادهای حمایتی،هدف گذاری شده است.
وی با ابراز خرسندی از تلاش مدیرعامل شرکت نیک هوران کویر که کارفرمایی این طرح را بر عهده دارد یاد آور شد :نخستین بار است که این طرح برای مددجویان بهزیستی با همکاری اداره کل بهزیستی اجرا  شده و ظرفیت اشتغال زایی تا  ۶۰ نفر امکان پذیر می باشد .
 وی، با بیان اینکه سالانه باید درصدی از جمعیت هدف نهادهای حمایتی به  خودکفایی برسند گفت: زمانی که یک شغل برای مددجو ایجاد می‌شود،از کرامت انسانی شهروندان نیز صیانت می گردد.
گفتنی است این طرح با حضور مدیران کل بهزیستی استان ،اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی،رییس اداره بهزیستی شهرستان زاهدان ، نماینده  مدیریت امور شعب بانک ملت، افتتاح شد.
این واحد با حمایت دفتر امور بانوان و خانواده ی استانداری در فاز نخست به تولید البسه بیمارستانی و در مراحل آتی به تولید انواع پوشاک خواهد پرداخت .
۲۳ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶