اخبار

لزوم راه اندازی کرسی های مطالعاتی مبتنی بر نظام مسایل در حوزه اجرا

لزوم راه اندازی کرسی های  مطالعاتی مبتنی بر نظام مسایل در حوزه اجرا
 
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در نشست هم اندیشی با معاون اجتماعی و فرهنگی دانشگاه سیستان و بلوچستان،اظهار داشت:حوزه های مختلفی نظیر اقتصاد،فعالیت های دانش بنیان،مسایل اجتماعی، فرهنگی و حقوقی نیازمند پژوهش و تحقیقات میدانی و مطالعاتی است و به همین منظور می توان یک *کرسی تخصصی با هدف ارتقای مطالعات مبتنی بر نظام مسائل بویژه حوزه بانوان و خانواده در حوزه اجرا  با همکاری دانشگاه راه اندازی کرد و دفتر در این زمینه آمادگی هر گونه همکاری را دارد.
زهرا ابراهیمی در این نشست که با حضور معاون دانشگاه،اعضای هیات علمی،نماینده نهاد رهبری در دانشگاه و نماینده تشکل های مردم نهاد در استان برگزار شد،افزود:تاکنون تلاش دفتر در جهت پیشبرد اهداف و برنامه ها بر اساس داده های علمی و مستند است و  نظام مسایل و راهبرد بر اساس سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده که پژوهشی علمی است تدوین شده است.
وی برگزاری  فعالیت های پژوهشی و آموزشی نظیر مدرسه پاییزه حقوق کودک، دوره های آگاهی رسانی فضای مجازی ،دوره های مختلف کسب و کار وارایه تحلیل های مستند به رسانه ها در نظام مسایل مختلف حوزه یادشده  را از جمله فعالیت های علمی و پژوهشی دفتر در سال گذشته و جاری عنوان کرد. گفتنی است در این نشست زمینه های راه اندازی پژوهشکده مطالعات اجتماعی و مرکز مشاوره نیز مورد بررسی قرار گرفت.
 
۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۵۲