اخبار

با مشارکت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خانه مهارت امید افتتاح شد.

با مشارکت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خانه مهارت امید افتتاح شد.
 مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری با اعلام این خبر افزود:این مرکز ویژه دختران  شبه خانواده  های بهزیستی و با هدف آموزش مهارتهای مختلف با حضور مشاور استاندار،مدیر کل بهزیستی استان و مدیر اداره بهزیستی زاهدان  در  محل مرکز شبه خانواده ام ابیها و به همت مدیر این مرکز  افتتاح شد.
زهرا ابراهیمی افزود:با هدف اجرای مسولیت های اجتماعی کسب و کارهای موفق  با برخی فعالین حوزه صنایع دستی و  شرکت های پارک علم و فناوری هماهنگی و درنهایت فرصت آموزش مهارت هایی نظیر پارچه بافی،چله (تلفیق سوزندوزی و اشکال هندسی برای ساخت تابلو),  رزین( محصولات دکوراتیو) و گوهر تراشی برای دختران توانمند این مرکز و مراکز مشابه فراهم شد.
وی با اشاره به اهمیت اشتغال پایدار و نقش آموزش  گفت:دختران مراکز شبه خانواده با آموزش مستمر در ایام فراغت می توانند در آینده کسب و کار خود را از مجموعه مهارت های فرا گرفته راه اندازی و خانه مهارت برای آنان فرصت آموزشی پویا را فراهم می کند.
گفتنی است بعد از افتتاح خانه مهارت امید،واحد خبازی و پخت کلوچه برای ایجاد اشتغال بانوان بهبود یافته  مرکز درمانی روزبه نیز واقع در پهنای شمالی زاهدان راه اندازی شد.این مرکز باهدف تهیه نان مورد نیاز مراکز حمایتی ، شبه خانواده ها و خانواده‌ های  نیازمند  ایجاد گردیده است.
 
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۲۳:۳۷