اخبار

گسترش مراکز مهارت آموزی و توانمندسازی در شهرستان سیب و سوران

گسترش مراکز مهارت آموزی و توانمندسازی در شهرستان سیب و سوران
 
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در نشست مشترک شورای اداری و بانوان شهرستان سیب و سوران  که با حضور فرماندار آن شهرستان برگزار شد،اظهار داشت:گسترش خانه های مهارت آموزی و توانمندسازی با هدف توسعه شاخص های اجتماعی و فرهنگی  با همکاری فرمانداری سیب و سوران در حال انجام است.
زهرا ابراهیمی در ادامه با اشاره به وجود تنها پاساژ دائمی فروش محصولات بانوان استان در سیب و سوران،گفت:این ظرفیت ویژه به عنوان یک زیرساخت مهم می تواند منشأ آثار نیک دیگری برای توسعه کسب و کار،اصلاح فرهنگ کار و در نهایت ارتقای همه جانبه وضعیت زنان آن شهرستان باشد.
وی یاد آور شد:تکریم مقام زن و جایگاه آن در نهاد خانواده و جامعه با تقویت آگاهی و صیانت از حقوق بانوان میسر می شود و دراین راستا اجرای طرح های توان افزایی ،تاب آوری و مهارت آموزی ویژه خانواده ها و راه اندازی دفتر حمایت از حقوق زنان و خانواده دادگستری از برنامه های مهم دفتر در شهرستان ها می باشد .
وی در ادامه بر لزوم تبیین خدمات نظام و دولت در حوزه زنان توسط مدیران تاکید و خاطر نشان کرد:ظرفیت های بسیار ویژه ای در حوزه های مختلف به ویژه در زمینه اجرای طرح  توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی زنان با هدف کاهش آسیب های اجتماعی بویژه مقوله ترک اعتیاد و  تقویت کسب و کار خرد وجود دارد و ضرورت دارد این خدمات علاوه بر ارایه مطلوب  به خانواده ها بویژه درروستاها اطلاع‌رسانی و ارایه شود.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری از برخی مراکز ارایه خدمات و ظرفیت های ویژه بانوان این شهرستان بازدید کرد:
_بازدید از مرکز دائم فروش محصولات و تولیدات بانوان صنعتگر(پاساژ دائم ویژه بانوان) و بررسی مشکلات و چالش های پیش روی آنان
_بازدید از مرکز حصیر بافی ماهور بخش پسکوه و بررسی ظرفیت های صنایع دستی این بخش
_بازدید میدانی از سوله های غیرقابل استفاده شهرستان در جهت ایجادمراکزآموزشی،مهارتی،اشتغالزایی ورزش بانوان
_بازدید از  پروژه در حال ساخت پارک بانوان شهرستان
_بازدید از خانه مهارت آموزی،کتابخانه و خانه کودک 
_دیدار با رییس دانشکده و دانش آموزان طرح اعتکاف علمی و خوابگاه شبانه روزی دخترانه سیب و سوران  و بررسی مشکلات آنان
۱ تیر ۱۴۰۱ ۰۷:۳۶