اخبار

نشست هیات اندیشه ورز« ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت»استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

نشست هیات اندیشه ورز« ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت»استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
به گزارش اخبار بانوان این نشست با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری،رییس دانشگاه سیستان وبلوچستان،مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی،نماینده سازمان های مردم نهاد در استان و نمایندگان مجمع ملی جمعیت و دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.
زهرا ابراهیمی،جانشین استاندار و دبیر ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در این نشست اظهار داشت:جوانی جمعیت یکی از مهم ترین تاکیدات مقام معظم رهبری است و لزومه تحقق آن رفع موانع،ایجاد انگیزه و فرهنگ سازی میان خانواده هاست.
این مسئول تاکید کرد:با توجه به نقش  ائمه جمعه در تنویر افکار عمومی،ضرورت دارد اهمیت اجرای سیاست های جمعیتی را به مردم تاکید کنند و در شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و سازمان تبلیغات اسلامی این مسأله به عنوان یک محور مهم، هدف‌گذاری شود.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده در ادامه نشست بر لزوم هماهنگی و هم افزایی دستگاه های اجرایی برای ترویج فرهنگ  و ابلاغ سیاست های جمعیتی تاکید کرد و گفت:دانشگاه سیستان و بلوچستان می تواند با برگزاری سمینارها و کرسی های هم اندیشی به صورت تخصصی به اهمیت مسأله تحکیم خانواده و چرایی موانع توسعه جمعیت ،ارایه راهکارها بپردازد.
چگونگی استفاده از ظرفیت صدا و سیما،شهرداری، نهادهای مردمی و نخبگان علمی نیز برای تحقق سیاست های جمعیتی از دیگر مسایلی بود که در این نشست مورد بررسی اعضا قرار گرفت.
گفتنی است هیات اندیشه ورز  مذکور با هدف تحقق و عینیت بخشی به اهداف قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تشکیل و به صورت مستمر با بررسی ، آسیب شناسی،احصای مشکلات و ارایه راهکارها تشکیل شده است.
۵ تیر ۱۴۰۱ ۰۹:۵۹