اخبار

افتتاح نخستین مرکز آموزش رایانه ویژه نابینایان در زاهدان

افتتاح نخستین مرکز آموزش رایانه  ویژه نابینایان در زاهدان
 مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان از افتتاح نخستین مرکز آموزش رایانه ویژه نابینایان استان در زاهدان همزمان با آغاز هفته  ملی مهارت خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، زهرا ابراهیمی با اعلام این مطلب اظهار داشت: این مرکز با بهره‌گیری از تجهیزات مورد نیاز جامعه هدف از جمله  برجسته نگار هوشمند  با همکاری اداره کل  فنی و حرفه ای استان  در محل مرکز آموزش کسب و کار و کارآفرینی  راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: روشندلان گرامی استان در این مرکز علاوه بر مهارت آموزی نظیر کاربری رایانه و برنامه نویسی می توانند از این مکان در زمینه اشتغال  نیز بهره گیری نمایند .
مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این طرح به تمامی الزامات مورد نیاز جامعه روشندلان نظیر استاندارد سازی محیط آموزشی با شرایط خاص جسمانی این عزیزان مورد توجه قرار گرفته است تا آموزش ها به بهترین نحو اثر گذار بوده و منجر به ایجاد اشتغال پایدار شود. 
ابراهیمی افزود: همچنین طبق پیگیری بعمل آمده دفتر بانوان و خانواده استانداری و نظر به ضرورت توسعه ایجاد این مراکز با رویکرد باور پذیری، حضور در اجتماع، آموزش و اشتغال طی سفر مسولین فنی و حرفه ای کشور به استان ایجاد سه مرکز دیگر آموزش رایانه ویژه نابینایان استان شامل یک مرکز در منطقه سیستان و دو مرکز جنوب استان در شورای مهارت استان مطرح و مقرر گردید تا شهریوره ماه سالجاری دستگاههای مورد نیاز تامین گردد تا بخشی از مشکلات این بزرگواران در ایجاد اشتغال و مهارت آموزی مبتنی بر مشاغل نوین  مرتفع گردد.
گفتنی است مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان در ادامه افتتاح این طرح از کارگاههای کار آفرینی برگزار شده  در محل اداره کل فنی و حرفه ای استان بازدید نمود.
 
۲۹ تیر ۱۴۰۱ ۰۷:۴۷