اخبار

مهارت آموزی و اشتغال نوجوانان مرکز شبه خانواده زاهدان

مهارت آموزی و اشتغال نوجوانان مرکز شبه خانواده زاهدان
 مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری از مهارت آموزی و ایجاد اشتغال برای نوجوانان  مرکز شبه خانواده بهزیستی  زاهدان در خانه خلاق و شتاب دهنده خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری، زهرا ابراهیمی در بازدید از روند مهارت آموزی در خانه خلاق و شتاب دهنده هاتف زاهدان اظهار داشت: این اقدام در راستای برنامه های توانمندسازی دفتر در مراکز شبه خانواده انجام شده است.
وی با بیان اینکه مهارت و اشتغال نوجوانان  در مراکز، با هدف کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است، گفت: مشابه این ظرفیت نیز برای مرکز دختران  تحت عنوان خانه مهارت امید ایجاد گردیده است.
 
مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری سیستان وبلوچستان تصریح کرد: از مدیریت خانه خلاق و شتاب دهنده هاتف جهت مهیا کردن فرصت مهارت و اشتغال توامان نوجوانان  مرکز  شبه خانواده در این واحد  که به منظور شناسایی ایده ها و استارت آپ های حوزه صنایع خلاق بالاخص صنایع دستی در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان مستقر شده است قدردانی می شود. 
ابراهیمی گفت: همچنین از دیگر اقدامات ارزشمند این مرکز  اختصاص یکی از واحدهای فناور خود به ایجاد کارگاه برای اشتغال این جوانان آسیب دیده اجتماعی بود. 
 این جوانان پس از گذران دوره  آموزش و کسب مهارت های لازم توسط مربیان شتاب دهنده هاتف توانمند شده و در بخشی از کارگاه جدید راه اندازی شده این مرکز مشغول به کار شدند.
۸ اَمرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۵۸