اخبار

نشست مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری با مدیرکل اتباع و امور مهاجرین خارجی

نشست مدیرکل دفتر امور بانوان  و خانواده استانداری با مدیرکل اتباع و امور مهاجرین خارجی

با توجه به جامعه آماری  زنان مزدوج با اتباع بیگانه و رها شده در استان و لزوم برنامه ریزی جهت رفع مسائل و مشکلات این قشر از خانواده ها نشستی با مدیرکل اتباع و امور مهاجرین خارجی برگزارشد.

در این نشست ، زهرا ابراهیمی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اظهار داشت :  قرار گرفتن زنان مزدوج با اتباع بیگانه در دهک های پایین درآمدی و عدم امکان برخورداری از خدمات نهادهای حمایتی و مشکلات مربوط به فرزندان حاصل از این نوع ازدواج ها لزوم برنامه ریزی و حمایت هایی  را می طلبد که در این راستا دفتر مطالبات و پیگیری های مستمری را از نهادهای بین المللی و علی الخصوص امور بین الملل وزارت کشور انجام داده است . ایشان افزود در ادامه پیگیری ها از دفتر امور بین الملل وزارت کشور مقرر شد دوره های آموزشی با تمرکز بر ارتقای سطح تاب آوری ،مهارت آموزی ، کسب و کار و....ویژه 200 نفر از فرزندان این خانواده ها در سطح استان برگزار گردد که طی برنامه ریزی بعمل آمده این نوجوانان  از  شهرستان های با بیشترین آمار فراوانی این خانواده ها انتخاب خواهند شد.

سپس  مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده  ضمن اشاره به ظرفیت های دفتر در زمینه توانمندسازی بانوان و خانواده ها در حوزه های مختلف تصریح کرد:

تسهیل زمینه های توسعه محلات با تمرکز بر ارتقای سطح تاب آوری بانوان و کودکان ،بهبود وضعیت مناطق بویژه محلات کمتر توسعه یافته و ایجاد بستر مهارت آموزی و توسعه کسب و کار های خرد در دستور کار این دفتر قرار دارد .

در پایان مقرر گردید در خصوص رشته های مهارت آموزی متناسب با جامعه هدف و بازار فروش محصولات در مجتمع چند منظوره شیرآباد نیز هم اندیشی و عملیاتی گردد.

۲۶ شهریور ۱۴۰۱ ۱۱:۱۴