اخبار

برگزاری رویداد روایت آموزی سلما در کرمان و اعزام تیم دختران نوجوان و جوان استان

برگزاری رویداد روایت آموزی سلما در کرمان و اعزام تیم دختران نوجوان و جوان  استان
 
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به برگزاری رویداد روایت آموزی سلما ( زن  بااستعداد ایرانی) از اعزام دختران نوجوان فعال رسانه‌ای استان به این رویداد به میزبانی استان کرمان خبر داد.
 زهرا ابراهیمی اظهار کرد: رویداد یاد شده  به مدت ۳ روز همزمان با سالگرد شهادت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی به میزبانی استان کرمان در طیف نوجوان‌ و جوان و اقداماتی در زمینه افزایش سواد رسانه‌ای جامعه به ویژه دختران  در رده سنی ۱۵ تا ۲۵ سال بعنوان کنشگر این رویداد انجام شد.
وی گفت: این طیف، حوزه دانش‌آموزی و دانشجویی را شامل می‌شود که با انجام این اقدام اثربخش، گام مهمی در جهت تقویت حوزه رسانه برداشته شده و یک کنشگری مثبت را با حضور اساتید برجسته کشوری در حوزه پژوهشگری، روایت، ارتباطات و رسانه رقم زده است.
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری استان بیان کرد: هدف از برگزاری این رویداد، پرورش استعداهای نوجوانان در سه گام و با محوریت زنان و دختران انقلابی و مبتنی بر شبکه‌سازی و آموزش‌ به دختران و بانوان برای برداشتن گام مؤثر جهت افزایش سواد رسانه‌ای، تقویت کنشگری نوجوانان و جوانان و بصیرت‌افزایی این قشر می باشد.
ابراهیمی با بیان اینکه امروز در عصری زندگی می‌کنیم که درگیر «جنگ روایت‌ها» شده‌ایم، افزود: در این جنگِ شناختی و بیان روایت‌ها بسیار ضرورت دار ضمن آموزش و تربیت رهبران اجتماعی در گروه سنی یاد شده ؛ نوجوانان و جوانان ما  از سواد رسانه ای کافی برخوردار باشند  و در زمان هجمه‌های دشمن راوی روایت‌های صحیح باشند.‌
۱۳ دی ۱۴۰۱ ۰۸:۰۹