اخبار

ارزآوری هنر فاخر صنایع دستی با عرضه محصولات در سطح بین المللی

ارزآوری هنر فاخر صنایع دستی با عرضه محصولات  در سطح بین المللی
 
زهرا ابراهیمی مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان در دیدار با جلالی معاون صنایع دستی وزارت  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پازوکی مشاور معاون بین الملل و همکاری های منطقه ای معاون اول رییس جمهور اعلام کرد : جمعیت زیادی از بانوان استان، متبحر به سوزن دوزی به عنوان یک هنر فاخر هستند و درحال حاضر نیز صادرات محصولات و حضور در نمایشگاه ملی و بین المللی محقق گردیده است  همچنین  درسنوات اخیر با همکاری پارک علم و فناوری و اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دوره های آموزشی مستمر . بسته بندی ، رنگ شناسی ، تجاری سازی و بازاریابی و ... برگزار گردیده  که نتیجه آن تولید کالاهایی مبتنی بر نوآوری می باشد و در  شرایط کنونی توسعه آموزش های حرفه ای از طریق برگزاری بوت کمپ های مستمر و بازار سازی جدید در حوزه پوشاک و  همچنین ایجاد فضای عرضه دایمی محصولات در تهران و  سایر کشورها.  هدف‌گذاری گردیده است .
مشاور معاون بین الملل و همکاری های منطقه ای معاون اول رئیس جمهور نیز در این دیدار بیان کرد:خوشبختانه سیستان و بلوچستان ظرفیت خوبی در حوزه صنایع دستی و دست سازه های زنان دارد که این امر می تواند بازده خوبی را در منطقه ایجاد کندو ارز آوری نیز در پی داشته باشد .
 
جلالی معاون وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این نشست تصریح کرد: درخواست های استان در خصوص آموزش های تخصصی و تلاش بر حضور و نقش آفرینی در عرصه ملی و بین المللی مدنظر خواهد بود و همچنین در نظر است با همراهی استان مکان عرضه دایمی در تهران نیز مهیا گردد.
۱۰ دی ۱۴۰۱ ۰۸:۱۹