اخبار

بانوان تسهیل‌گر مسیر تحقق غایت انقلاب اسلامی

بانوان تسهیل‌گر مسیر تحقق غایت انقلاب اسلامی
 
رییس کمیته بانوان ستاد بزرگداشت  ایام الله  دهه مبارک فجر  ضمن تسلیت  وفات  حضرت زینب «سلام الله علیها » اسوه صبر و مقاومت و اشاره به نقش بی بدلیل ایشان در روایتگری و تاثیر آن بر روشنگری اذهان،بیان داشت:مهمترین نهاد در جامعه خانواده است و تربیت یک  نسل در بستر خانواده شکل می گیرد ، درتربیت فرزندان مهم ترین نقش از آن مادران است و مادران با تربیت صحیح توانستند  درمسیر تحقق اهداف انقلاب و جامعه اسلامی پیش قدم باشند.
 زهرا ابراهیمی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ضمن گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی،گفت:از منظر مقام معظم رهبری مدظله العالی به مثابه یک متفکر و اندیشمند اسلامی، هدف نهایی انقلاب  رسیدن به تمدن اسلامی است.
زهرا ابراهیمی ضمن اشاره به این که پنجمین روز از  دهه مبارکه فجر،انقلاب اسلامی،زنان و خانواده ، تربیت نسل انقلابی نامگذاری شده،افزود:  تقویت زمینه برای گسترش تمدن اسلامی بر ارکانی نظیر دین، عقلانیت، علم و اخلاق بنا شده است و برای تحقق آن بایستی مراحل خودسازی و جامعه سازی طی شود.
 
وی در پایان  تاکید کرد:نقش آفرینی زنان به  باورمندی جامعه منتج گردیده چه آن زمانی که در وادی حضور در مسیر پیروزی انقلاب گام برداشته و چه زمانی که بدرقه کننده همسران و فرزندان بوده اند برای حضور در نبرد حق علیه باطل و هم اینک نیز حضور موثر در عرصه های متفاوت مبین میزان اثر گذاری است .
لذا ضرورت دارد کماکان  با تکیه بر دانش و تخصص توامان با  آموزش در زمینه سواد رسانه ای  و بصیرت افزایی در حفظ مهمترین رکن جامعه نهاد خانواده موثر بوده و در محیط اجتماع نیز نقش آفرین باشند .
۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ۱۰:۵۴