اخبار

گام های ارزنده ای در زمینه توانمند سازی اقتصادی بانوان سیستان و بلوچستان برداشته شده است

گام های ارزنده ای در زمینه توانمند سازی اقتصادی بانوان سیستان و بلوچستان برداشته شده است
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: گام های ارزنده ای در زمینه توانمندسازی اقتصادی بانوان در استان نظیر آموزش، راه اندازی کارگاه های تولیدی و توسعه کسب و کارها برداشته شده است.
 زهرا ابراهیمی در نشست نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با فعالان و فرهیختگان جامعه بانوان شیعه و اهل سنت استان ضمن تقدیر از نگاه ارزشمند آیت ا...محامی در ایجاد فرصت حضور جامعه هدف، فرآیند توانمندسازی را از شاخص های مهم در توسعه سرمایه انسانی، بخش فرهنگی، اجتماعی، سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی جوامع خواند و اظهار داشت: توانمندی، ارتقای سطح شناخت و آگاهی بانوان نسبت به باورها و داشته های آنها برای مشارکت در مالکیت های اجتماعی و اقتصادی است.
 
وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین ارکانی که شعار امسال نیز با محوریت آن مزین شده است توانمندسازی اقتصادی بوده، گفت:  دفتر امور بانوان و خانواده استانداری استان علاوه بر انجام اقدامات لازم در زمینه توانمند سازی اقتصادی بانوان،بخش  مهم فرهنگ سازی در جامعه و توجه به ارزش زن در نهاد خانواده را به عنوان راهبرد اصلی در دستور کار قرار داده است به طوری که این مهم با جدیت در کمیته های مختلف بررسی و برنامه عملیاتی آن تدوین و در حال اجراست.
 
 مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به توانمندی های بانوان این استان گفت: رهبر معظم انقلاب با تعبیر حکیمانه و ترسیمی مدبرانه این استان را گنجی پنهان توصیف می کند که در این گنج پنهان اهمیت نقش آفرینی زنان این مرز و بوم که تاکید می فرمایند زن مسلمان طلایه دار رشد بشری است یک فراز روشن در تاریخ انقلاب اسلامی است که بر کسی پوشیده نیست.
 
ابراهیمی تاکید کرد: سیستان و بلوچستان مهد بانوانی است که برای تحقق یک جامعه اسلامی و پویا همواره کوشیده اند.
 
وی ادامه داد: دفتر بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان با تاسی از نگاه پر مهر رهبر معظم انقلاب و ظرفیت دولت برای این حوزه در تلاش است که در کارگروه های هشتگانه ای متشکل از تمام حوزه های کاری اعم از فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و زیر ساختی با احصاء مشکلات درصدد رفع آن برآمده و از طرفی برای فرهنگ سازی در جامعه تلاش کند.
 
 مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه بخش مهمی از نقشه های دشمن برای تضعیف جامعه از طریق انحراف جریانات مربوط به جامعه بانوان است،ضرورت دارد بازنگری جدی به این حوزه توسط تمامی متولیان امر انجام گرفته و ضمن جمع آوری تفکرات مختلف اما دلسوز تلاش نمود جامعه از گزند های احتمالی دور بماند.
 
وی تاکید کرد:. ظرفیت ارزشمند نهاد رهبری و شورای ائمه جمعه که خود رسالت والایی نیز دارد می تواند در این مسیر به تغییر نگرش ها کمک شایانی کرده و اگر کمیته های مشترک همکاری بر تولید محتواهای جدید و مطابق با مشکلات روز جامعه تدوین گردد نیز بسیار اثر بخش خواهد بود.
 
گفتنی است؛ دراین نشست که با ضیافت افطار همراه بود تعدادی از بانوان  اهل سنت و تشیع  به بیان  نظرات خود پرداختند.
۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۸:۵۸