اخبار

معاون استاندار: دختران و بانوان مسلمان ارکان قدرت‌ساز ایران اسلامی هستند

معاون استاندار:  دختران و بانوان مسلمان ارکان قدرت‌ساز ایران اسلامی هستند
 
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه در اجرای برنامه‌های فرهنگی باید مخاطب شناسی لازم جهت بهره وری بیشتر صورت بگیرد، گفت: دختران و بانوان مسلمان ارکان قدرت‌ساز ایران اسلامی هستند.
به گزارش روابط‌عمومی استانداری، رضا شریفی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان در جلسه ستاد تکریم و بزرگداشت میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر اظهار داشت: دختران و بانوان مسلمان ارکان قدرت‌ساز و مزیت‌های راهبردی جامعه اسلامی ایران هستند که به شدت مورد تهاجم فرهنگی قرار گرفته اند.
 
وی تصریح کرد: تهاجمات شدید فرهنگی از سوی دشمنان در حوزه‌های عفاف و حجاب، دین گریزی و دین ستیزی به دنبال سست شدن اعتقادات و فروپاشی بنیان خانواده در بستر اجتماعی هستند.
 
 معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان با تاکید بر حضور مسئولین در بین جوانان و نوجوانان بیان داشت: اقدامات در زمینه جهاد تبین فقط برای رفع تکلیف نباشد. 
 
وی افزود: در انجام برنامه‌ها خلاقیت و نوآوری داشته باشید و و در زمینه اقناع مخاطب که مقدمه جهاد تبیین است از این نوآوری‌ها استفاده نماییم.
 
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری نیز در این جلسه بیان کرد: هدف از برگزاری این نشست تشریح و تبیین شیوه نامه ابلاغی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری پیرامون نحوه تشکیل ستاد تکریم و بزرگداشت میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر با رویکرد بازنمایی نشاط، امید و سرزندگی با هویت سازی برای دختر ایرانی و همچنین هماهنگی جهت اجرای برنامه های ابتکاری استان است.
 
زهرا ابراهیمی افزود: با توجه به اهمیت حفظ و ارتقاء هویت ایرانی _اسلامی دختران نوجوان و براساس اهدافی من جمله ایجاد حس نشاط و امید در عموم مردم جامعه به خصوص دختران نوجوان، تکریم مقام دختر در خانواده و جامعه، انعکاس نگرش صمیمی حاکمیت به دختران و... ضرورت دارد برگزاری برنامه های محوری و اقناعی با ایجاد فضای کنشگری توسط  دستگاه های اجرایی، نهاد فرهنگی و گروه های مردمی به صورت منسجم در کلیه شهرستان ها برگزار گردد.
 
وی ادامه داد: با توجه به هدف گذاری دشمنان به جهت تضعیف بنیان خانواده و تغییر فضای فکری دختران نوجوان و جوان به انحاء متفاوت، لزوم بازبینی در انجام برنامه های پیش رو متناسب با مقتضیات موجود بسیار حائز اهمیت است.
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۱:۲۷