اخبار

سه زن در سیستان و بلوچستان معاون استاندار و فرماندار شدند

برای نخستین بار در سیستان و بلوچستان سه زن به سمتهای سیاسی و اجرایی در سطح معاون استاندار و فرماندار در این استان مرزی منصوب شدند.

برای نخستین بار در سیستان و بلوچستان سه زن به سمتهای سیاسی و اجرایی در سطح معاون استاندار و فرماندار در این استان مرزی منصوب شدند.

با صدور حکمی از سوی وزیر کشور ˈزهرا اربابیˈ به سمت معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار سیستان و بلوچستان منصوب شد.
خانم اربابی متولد 1344 دانش آموخته رشته مدیریت بازرگانی در مقطع دکترا و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد زاهدان و عضو غیرموظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار است و پیش از این نیز علاوه بر مسوولیتهای اداری و مالی، رییس دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد زاهدان بوده است.
همچنین در احکام جداگانه دیگر از سوی وزیر کشور و بنا به پیشنهاد استاندار سیستان و بلوچستان ˈحمیرا ریگیˈ به عنوان فرماندار شهرستان قصرقند در جنوب استان و ˈمعصومه پرندوارˈ به عنوان فرماندار شهرستان مرزی هامون در شمال استان سیستان و بلوچستان منصوب شدند.
ریگی از جامعه بانوان بلوچ و اهل سنت در ادوار گذشته مسوولیتهایی در سازمان بهزیستی و وزارت کشور در سطح رییس اداره و بخشدار داشته است.
همچنین پرندوار متولد سال 1357 دانش آموخته رشته جغرافیا در مقطع کارشناسی ارشد دارای 14 سال سابقه خدمت در سطح کارشناس و مشاور استاندار در استانداریهای سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی بوده است.
۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۳۵
ایرنا |