اخبار

تجلیل از زنان نخبه استان

تجلیل از زنان نخبه استان
همایش تجلیل از بانوان نخبه در تاریخ 93/3/3با حضور جناب آقای مهندس هاشمی استاندار محترم سیستان و بلوچستان،سرکار خانم دکتر اربابی معاون محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی سرکار خانم دکتر کدخدایی مدیرکل محترم دفتر امور خانواده و بانوان ومدیران کل و جمعی از بانوان نخبه استان در سالن اجتماعات استانداری برگزارشد .

استاندار در این همایش اظهار داشت زنان و بانوان از ارکان اساسی جوامع بشری اند و عالی ترین نقش سازنده رابا عناوین همسر و مادر در دوایر زیستی انسانی دارامی باشند.

 وی ضمن تشریح نقش مهم و اساسی بانوان در تربیت نسل سالم ابیان کرد: زن به دلیل نقش خاصی که در دستگاه خلقت بر عهده دارد، به سرمایه های درونی بس گرانبهایی مجهّز است که جامعة بشری در رشد خود نیازمند این ارزش ها است.

وی افزود: بانوان در این استان نشان داده اند توانمندی لازم برای حضور و فعالیت در بخش های مدیریتی مختلف را دارند و ما نیز بنا داریم از این توانمندی به بهترین شکل بهره ببریم.

 نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان سازماندهی و پررنگ کردن حضور بانوان در عرصه های مختلف سیاسی،اجتماعی ،اقتصادی و....را از برنامه های دولت خواندو افزود: نقش بانوان درعرصه امنیتی بی شک جزءضرورت های اجتناب ناپذیر است.

ایشان با اشاره به جایگاه زنان در فرهنگ ایرانی گفت: یکی از دستاورد های مهم انقلاب اسلامی تحول در نقش آفرینی بانوان در عرصه های مختلف است و انقلاب اسلامی باعث شد تا جایگاه بانوان و زنان ایرانی به مسیر تعالی و تکریم سوق داده شود.

استاندار سیستان و بلوچستان ضمن تاکید بر برابری حقوق شهروندی در جامعه اسلامی، بیان داشت: بانوان وظیفه تربیت نسل نوجوان و جوان جامعه را دارند که مدیران فردای ما خواهند شد از این رو به نقش محوری این قشر باید اهمیت ویژه ای قائل شویم.

وی تصریح کرد: حضور برجسته بانوان ایرانی در موضوعات علمی و تحقیقاتی کلیدی کشور و الگو بودن آنها برای همه زنان آگاه دنیا موجب افتخار جامعه اسلامی است.

مهندس هاشمی افزود: امروز بانوان در پست های مدیریتی به خوبی ایفای نقش میکنند این موضوع نشان از توانایی این قشر از جامعه در اداره امور جامعه دارد.

وی خطاب به مدیران دستگاههای اجرایی استان گفت: از هرگونه نگاه تضعیف کننده حق بپرهیزید و به برابری حقوق زن و مرد بیاندیشید و بدان احترام قائل شوید. در پایان این نشست از بانوان برگزیده دستگاههای اجرایی استان تقدیر و لوح یادبودی توسط استاندار سیستان و بلوچستان به آنها اهدا شد۲۹ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۵۰