اخبار

تجلیل از بانوان شاغل استانداری و واحدهای تابعه به مناسبت گرامیداشت مقام زن و روز مادر

به مناسبت گرامیداشت مقام زن و روز مادر دفتر امور بانوان و خانواده استانداری همایش تجلیل از بانوان شاغل استانداری و واحدهای تابعه را در روز دوشنبه مورخ 94/1/24 در سالن خاتم استانداری باحضوراستاندارمحترم،معاونین استاندارومدیران کل ستادی در روزیی که مزین شده به نام زن،اصلاح الگوی مصرف واقتصاد مقاومتی برگزار نمود.
مهندس علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه ضمن تبریک میلاد دخت نبی مکرم اسلام فاطمه زهرا (س) بر تبیین نقش و جایگاه والای زن در جامعه و خانواده پرداخت .

مهندس هاشمی با اشاره به سوره کوثر اظهار داشت : نقش مادر در تربیت ؛ نقشی محوری برای زنده نگه داشتن نقش انسانی است و می تواند دنیایی را متأثر از آثار خود کند و شکل دهنده جریانات بزرگ باشد .
وی اضافه کرد : باید خود را بشناسیم و و در همه عرصه های انسانی حضور یابیم . استاندار تصریح کرد : ما نیازمند تغییر هستیم و باید بپذیریم که دانش ، هنر ، ذوق و استعداد زن ، مزرعه مستعدی برا رویاندن است و اگر این تغییر نگاه در جامعه جاری شود در پیشرفت و ترقی کشور سهم قابل توجهی را خواهد داشت .
مهندس هاشمی به انتصاب بانوان در نقشهای مدیریتی اشاره کرد و ضمن تقدیر از این بانوان افزود : با اطمینان می گویم در این انتصابات به عنوان استان برتر به نگرش در نقش زن ندامتی ندارم و قابلیت ، ظرافت ، مسئولیت و مداومت و اصرار بر امور را در عملکرد بانوان دیده ایم .
وی خاطر نشان کرد : امروز در این استان با توجه به بافت قبیله ای و اجتماعی اکثر بزرگان و ریش سفیدان طوایف ، نقش بانوان را پذیرفته و عملکرد آنان را تأیید می کنند .
همچنین ایشان خطاب به حاضرین گفت : بهار امسال فاطمی است و انتظار می رود در سالی که از سوی مقام معظم رهبری بنام دولت و ملت ، همدلی و همزبانی نام گرفته با نگاه مسئولانه برگرفته از خرد جمعی در مسیر شکوفایی و توسعه استان بیش ازپیش تأثیر گذار باشیم

درپایان این مراسم  ازبانوان شاغل دراستانداری وواحدهای تابعه بااهداءلوح سپاس وهدیه تجلیل به عمل آمد. سایر برنامه های انجام شده بدین مناسبت نیز به شرح ذیل می باشد:

- همکاری در برگزاری جشنواره ایثار و مقاومت همزمان در سراسر کشور درروز سه شنبه مورخ      94/1/24 

همکاری در برگزاری همایش اشتغال مهارت آموختگان فنی و حرفه ای مورخ  94/1/26 


۲۶ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۴۸