اخبار

برگزاری کارگروه تخصصی بانوان و خانواده

برگزاری کارگروه تخصصی بانوان و خانواده
کارگزوه تخصصی بانوان و خانواده به ریاست مهندس جمشید نژاد معاون محترم سیاسی اجتماعی استاندار در ساعت 19:15 روز یک شنبه مورخ 15/9/94 با حضور آقای الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک برگزارشد .
 

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حمایت از کودک در حاشیه این کارگروه گفت: ایران اسلامی از سال 72 به عضویت کنوانسیون بین المللی حمایت از کودکان درآمده که از آن زمان تا کنون تمام فعالیت های کنوانسیون ملی حمایت از کودک ایران به صورت متمرکز در تهران در حال انجام است.
الوندی افزود:سازمان های مردم نهاد می توانند کمک خوبی در زمینه حل مشکلات کودکان تا سن 18 سال داشته باشند که این می طلبد مسئولان در زمینه بیان مشکلات با آنان صادق بوده و همکاریشان را قبول کنند.وی ادامه داد: با توجه به اهمیت نقش کودک و بر اساس خواست کنوانسیون مبنی بر ورود جداگانه به استان ها برای اطلاع ملموس تر از مشکلات مقرر شد پیگیری حقوق کودکان به طور جدی در تمام نقاط کشور در کارگروه های بانوان و خانواده انجام شود.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با اشاره به آمار 149 هزار نفری بازماندگان از تحصیل در استان گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته نسبت به ساماندهی 40 هزار نفر از این بازماندگان در سال گذشته اقدام شده و بازگشت به تحصیل 60 هزار نفر در برنامه های امسال قرار دارد.
علی اصغر جمشیدنژاد گفت: مشکل شمار زیادی از فاقدان شناسنامه در سیستان و بلوچستان حل شده و تا پایان امسال نیز افراد باقی مانده به استثنای مشکوک التابعین شناسنامه دار می شوند.
۱۵ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۲۳