اخبار

برگزاری مراسم افتتاحیه نمایشگاه توانمندیهای زنان

برگزاری مراسم افتتاحیه نمایشگاه توانمندیهای زنان
افتتاحیه نمایشگاه توانمندیهای زنان با حضور استاندار محترم ،آیت ا...سلیمانی نماینده محترم ولی فقیه دراستان وامام جمعه زاهدان ،بخشداران ،مدیران کل استانی و سایر مسئولین در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی در روز یک شنبه مورخ 94/11/11برگزارشد.

استاندار سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: اساس پیشرفت در عرصه ثروت نوآوری و ابداع است که باید از دانش خود بهترین استفاده را برای تولید ثروت به کار برد.
مهندس علی اوسط هاشمی در مراسم افتتاح اولین نمایشگاه توانمندی های بانوان استان در اتاق بازرگانی اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی زنان نقش وافری درنوع تحول و نگاه دارند و برای اولین بار در تاریخ ایران زیبایی های حضور زن و مرد در کنارهم تجلی پیدا کرده است.
وی ادامه داد: حضور زن و مرد در کنار هم حیرت بسیاری را برانگیخت که این نشان از نگاه وسیع امام خمینی ( ره ) به نقش زنان در جامعه است.
هاشمی تصریح کرد: در زمانهای گذشته زنان برای نقش آفرینی در جامعه با موانع و محدودیت روبه رو بودند که بودن

بر مواضع دانش و کسب علم این محدودیت ها را کم کرده است.
استاندار با بیان اینکه پذیرش در جامعه امروز به برکت دید بلند امام به انسان است افزود: سرمایه انسان عقل و توانایی در خلاقیت است.
وی بیان کرد: امروز عصر امپراطوری برخورداری از معادن و افزایش قلمرو نیست بلکه عصر خلاقیت است و کشورها برای پیشرفت باید به این سمت سوق پیدا کنند.
استاندار افزود: امپراطور واقعی کسی است که در حوزه اختراعات ،دانش،خلاقیت و نوآوری سهم بزرگی را از آن خود کرده و این سهم می تواند او را امپراطور زمان کند.
وی ادامه داد: حیات واحدهای صنعتی در عصر امروز به شرطی است که در عرصه رقابت جهانی برای خود جایی باز کرده باشند.
وی با اشاره به اینکه اساس پیشرفت در عرصه ثروت ، تغییر نگرش، خلق ونوآوری است اضافه کرد: ثروت امروز جهان دانش است و در موضع دانش انسانی باید بیشترین نقش را داشت.
هاشمی گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری دستاوردهای علمی امروز حساسیت جهانی را بر انگیخته و می تواند تمدن خود را احیا کند و پا به عرصه حضور توام با رقابت جدی بگذارد.
وی تصریح کرد:10 هزار شغل خانگی را از هنر زن و مرد که در خانه انجام می شود و در بازار امکان و حضور دارد در دستور کار قرار گرفته است.
استاندار بیان کرد: امروز باید فکر بلند و ایده بزرگ داشت تا توانست منطبق با وزن برگرفته از هویت و تاریخ قواره جهانی را بدست آورد.
وی افزود: امام با ایجاد تحول در جامعه نوع نگاه جهان را به ملت ایران تغییر داده است که این تغییر نگاه در تاریخ ایران جاودانه مانده است 

۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۰۹