اخبار

اجرای برنامه های هفته زن

اجرای برنامه های هفته زن

دکتر مریم پویا مدیرکل دفتر اموربانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان  در سخنانی اظهار داشت: برنامه‌های هفته زن با محوریت تقویت نقش و جایگاه زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی و با الگوگیری از سبک زندگی و سیره حضرت فاطمه (س) برگزار می شوند

.

وی افزود: با همکاری فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان بیش از....... ویژه‌ برنامه مختلف در سطح استان به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر  پیش بینی شده است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان برگزاری کارگاه‌های آموزشی در راستای تحکیم و تعالی خانواده، برپایی کارگاه‌های آموزشی در راستای پرداختن به موضوع سلامت بانوان، برگزاری مراسم جشن میلاد کوثر در همه شهرستان‌ها، برگزاری نمایشگاه‌های دستاوردها و توانمندی‌های زنان را از جمله برنامه های این هفته برشمرد و گفت: نشست با زنان نخبه و فرهیخته، برگزاری جشنواره های ورزشی ،فرهنگی ،همایشهای پیاده روی ،رژه تاکسیرانان بانو همراه با حمل پلاکارد، جشنواره اسوه های صبر و مقاومت ویژه مادران و همسران شهدا، دیدار با خانواده های شاهدهم استانی از دیگر برنامه های هفته زن خواهد بود.

پویا با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه‌هایی که به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) مورد توجه بوده ارائه خدمات مشاوره رایگان در مرکز استان و سایر شهرستان‌ها به بانوان است که در راستای توجه به تحکیم و تعالی بنیان خانواده این امر پیش بینی شده است گفت: هدف از اجرای این فعالیت‌ها، کرامت بخشیدن به جایگاه زنان و ایجاد نشاط و شادابی برای شکوفایی آنها در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است.

وی ضمن تاکید بر لزوم اعتبار بخشی به جایگاه زنان به عنوان سرمایه‌های اجتماعی در راستای ارتقا سطح فرهنگی جامعه افزود: در دولت تدبیر و امید فعالیت‌های حوزه زنان بیشتر حول محور آموزش و افزایش سطح آگاهی و توانمند سازی زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مورد توجه بوده است.

وی با بیان اینکه برگزاری نشست‌های تخصصی و علمی تبیین شخصیت همه جانبه حضرت زهرا (س) نیز در دستور کار قرار دارد گفت: همچنین برپایی جشن تجلیل از مقام زن در این هفته با حضور مسئولین استانی و بانوان نخبه و کارآفرین  برگزار می شود..

 


۱۶ فروردین ۱۳۹۵ ۰۸:۲۵