اخبار

سفر مدیرکل دفتر اموربانوان و خانواده به شهرستانهای زابل ،زهک ،نیمروز ،هامون

سرکار خانم دکتر پویا مدیرکل دفتر اموربانوان و خانواده به منظور بررسی مسائل و مشکلات حوزه بانوان ،وضعیت کانونهای فرهنگی اجتماعی بانوان ،بررسی طرحهای در حال اجرای معاونت امورزنان و خانواده ریاست جمهوری که از تاریخ 94/2/6لغایت 94/2/8 از شهرستانهای زابل ،زهک ،نیمروز ،هامون بازدید به عمل آورد :

در این سفر ضمن دیدار مدیرکل محترم با فرمانداران شهرستانهای یاد شده و بررسی مشکلات و تشریح اهداف و برنامه های اولویت دار این دفتر بازدیدهایی نیز به شرح ذیل از سطح این حوزه  داشت :

1- بازدید از طرح پرورش بوقلمون درروستای ملک محمدواشتغالزایی برای 11نفر ازبانوان روستا که از اعتبارات طرحهای اشتغالزایی معاونت محترم زنان وخانواده نهادریاست جمهوریبازدید ازصندوق اعتبارات خرد در روستای سنجولی که 80نفر از زنان روستا عضو این صندوق می باشند ودر حال حاضرموجودی صندوق  000/000/110میلیون ریال ودر زمینه مشاغل خانگی نظیر (تهیه کشک ،آچار،کلوچه و....)فعالیت دارند.
-بازدید از کارگاه قالی بافی در شهرک علی اکبرکه با مشارکت بخش خصوصی (خارج ازاستان)با دراختیارقراردادن یک سوله زمینه اشتغالزایی برای تعدادی از بانوان این منطقه را فراهم کرده است.

-بازدید از کانون فرهنگی واجتماعی بانوان که  در این کانون زمینه اشتغالزایی برای تعدادی از بانوان شهرستان فراهم شده است.

-بازدید ازسوله های کانون فرهنگی واجتماعی که در حال حاضر این سوله ها به عنوان بازارچه فروش محصولات تولیدی بانوان شهرستان فعال می باشد.

-بازدید از مرکز نگهداری از کودکان ونوجوانان بی سرپرست که توسط سازمان مردم نهاد دایر وتعداد 11نفر از کودکان بدسرپرست در این مرکز نگهداری می شودودراین بازدید هدایایی به کودکان اهدا گردید.

-بازدید از خانه سالمندان واهدا هدیه به بانوان سالخورده

- بازدید از مرکز اشتغال زندان زابل

-بازدید از صندوق اعتبارات خرد در روستای ژاله ای که از اعتبارات معاونت محترم امور زنان وخانواده نهاد ریاست جمهوری  می باشد وزمینه اشتغالزایی برای تعدادی از بانوان شهرستان را فراهم نموده است

بازدید از کارگاه حصیر بافی درشهرنیمروزبا مشارکت بخش خصوصی که زمینه اشتغالزایی تعدادی از بانوان را فراهم نموده است.

-بازدید ازطرح پرورش مرغ گوشی که توسط بخش خصوصی در روستای گزانگوری برای 6نفرازبانوان روستا اشتغالزایی ایجاد نموده ومشکلاتی نظیر(خرید دانه وجوجه) دارند ونیاز به تسهیلات وکمک های بلاعوض دارند.

-بازدید از کارگاه قالیبافی در شهر نیمروزبامشارکت سازمان مردم نهاد آبشارعاطفه زمینه اشتغالزایی تعدادی از بانوان را فراهم نموده است.

لازم به ذکر است در تاریخ 95/2/7 نیز
نشست هم اندیشی با بانوان فرهیخته ،کارآفرین و مشاورین بانوان اداران در محل سالن اجتماعات فرمانداری نیز زابل برگزارشد. 

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۵۲