اخبار

حضور مدیرکل محترم بانوان وخانواده در همایش اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر

حضور مدیرکل محترم بانوان وخانواده در همایش  اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر
مدیرکل محترم دفتر اموربانوان و خانواده در همایشی که به منظور اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر صبح روز سه شنبه مورخ 95/4/1با حضور استاندار محترم و مسئولین استانی در سالن خاتم استانداری برگزارشد شرکت نمود

استاندار دراین همایش با توجه به فرصت ماه مبارک رمضان به مسأله انفاق اشاره و خاطرنشان کرد : جامعه امروز در معرض آسیب های اجتماعی ودر نتیجه گسست خانواده ها قرار دارد و این ماه ارزشمند فرصتی برای ساختن ، بودن و انفاق است .
وی ادامه داد : انفاق را نباید محدود به سفره های رنگین افطار کنیم بلکه ماه رمضان انفاق را عمومیت می بخشد و خدا می خواهد ما انسان ها در این فرصت با معرفت و بصیرت در عرصه های اجتماعی فعال باشیم .
استاندار ادامه داد : جامعه امروز تشنه مهر و محبت و نشاط است و هر کانونی که انسانی را نجات می دهد در واقع آیه خداوندی را نهادینه میکند .
وی با اشاره به بزرگ نمایی برخی حاشیه ها در کشورادامه داد : متأسفانه منکر بزرگ بر جامعه سایه افکنده اما ما چشمانمان را بر بزرگترین آسیب ها از جمله مواد مخدر بسته ایم و موضوع کوچکی را تیتر و در محافل مختلف برجسته می کنیم
وی در این خصوص افزود : نباید توان اجتماعی کشور را صرف چنگ اندازی به هم کنیم و ظرفیت فرهنگی و رسانه ای کشور را آلوده به رفتارهای سوء سیاسی نماییم چرا که جز هدررفت انرژی و ازبین رفتن فرصت ها دستاورد دیگری برای کشور ندارد.
نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد : افزایش نرخ طلاق به بالای 35 درصد برای یک جامعه اسلامی فاجعه و عین منکر است و بخش اعظم طلاق به حوزه مواد مخدر برمی گردد .
استاندار خطاب به شرکت کنندگان در این همایش یادآور شد : با نگاه مسؤلانه برای جلوگیری از روند رو به رشد پدیده خانمانسوز اعتیاد باید همه دست در دست هم جامعه را پویا ، فعال و بانشاط نگه داریم چرا که در جامعه ای که راه نشاط برآن بسته شد بدون تردید زمینه آسیب پذیری برای آن جامعه فراهم است.
هاشمی خطاب به مسؤلین متذکر شد : نگاه مسؤلانه به حق انسانی در حوزه مسؤلیتی متوجه همه ماست و خداوند نیز به این راحتی از حق انسان نمی گذرد لذا باید از فضای اعتقادی جامعه به عنوان یک ظرفیت استفاده کنیم و در این زمینه اسوه باشیم و با جوشش درونی جامعه را برای مبارزه با معضل اعتیاد فعال کنیم .
علی اوسط هاشمی در بخش دیگری از سخنانش هشدار داد : امروز تجارت مواد مخدر با نفت و توریسم و گردشگری هم وزن شده است و این رقم باید مارا تکان دهد چرا که در معرض تهدید جدی هستیم .
استاندار در پایان با اشاره به نقش مؤثر شبکه های مجازی بیان داشت : تکنولوژی منفی در فضای مجازی نفوذ خودش را پیدا کرده و امروز شبکه های مجازی به وسعت دریا در جامعه در جریان است .
وی در این خصوص خواستار ایفای نقش غواص گونه و هنرمندانه در این فضا شد و گفت ظرفیت و جریانی بسازید تا با جریان شبکه مافیای مواد مخدر مقابله کند .

مولوی عبدالحمید امام جمعه مسجد مکی زاهدان نیز در این همایش گفت : تنها تلاش دولت و قوای نظامی و انتظامی در امر مبارزه با مواد مخدر کافی نیست بلکه همه علما ، روحانیون ،ریش سفیدان و نخبگان جامعه بایستی با شروع کار قوی فرهنگی و اجتماعی با این معضل مبارزه کنند .
وی همچنین خواستار تلاش بیشتر مسؤلین برای مبارزه با فقر اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان شد .
آیت ا... سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان نیز در این همایش خاطرنشان کرد : در دین اسلام و مذاهب اسلامی مجوزی برای استعمال ماده ای که برای انسان و اجتماع خطر آفرین است ، وجود ندارد و هیچ کس نمی تواند بستر هلاکت و نابودی خود و جامعه را فراهم کند .
وی با انتقاد از جامعه جهانی در امر مبارزه با مواد مخدر افزود : متأسفانه اراده جهانی در این امر قوی نیست ویک رویه استکبار جهانی اختلاف افکنی بین مذاهب اسلامی و داعش آفرینی و رویه دیگر تشویق کشورهای همسایه در کشت خشخاش و توزیع مواد مخدر دربین کشورهای اسلامی و بدبخت کردن عده ای از افراد امت اسلامی است .
گفتنی است در پایان این همایش از فعالین عرصه مبارزه با مواد مخدر در سطح استان و همچنین نهادهای حمایتی و کانون های مردمی اصلاح و بهبود تشکر و قدر دانی به عمل آمد.

۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۵