اخبار

برگزاری نشست هم اندیشی سازمانهای مردم نهاد

برگزاری نشست هم اندیشی سازمانهای مردم نهاد
نشست هم اندیشی سازمانهای مردم نهادشهرستان زاهدان در ساعت 9:30 صبح روز دوشنبه مورخ 95/4/28در محل سالن اجتماعات استانداری به ریاست سرکار خانم دکتر پویا مدیرکل دفتر اموربانوان و خانواده استانداری برگزار شد.

دکتر پویا در نشست هم اندیشی سازمانهای مردم نهادگفت: در راستای بهسازی خدمات و توانمندسازی سمن‌ها باید مشارکت و کارگروهی در اولویت قرار گیرد و برای رسیدن به این هدف لازم است کانون سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در استان ایجاد شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره  تلاش های صورت گرفته برای حذف موانع قانونی برسر راه سمن‌ها گفت: باید مشکلات سازمانهای مردم نهاد و سمن‌ها رفع شود تا این گروه‌های مردمی بتوانند آسان‌تر به فعالیت‌های خود در جامعه بپردازند.

وی افزود: سازمانهای مردم نهاد و دولت باید در کنار هم قرار گیرند تا به اهداف مشترکی که با هم دارند برسند و با انجام اهداف خیرخواهانه در جامعه فعالیت کنند و در این راه  از جبهه‌گیری‌های سیاسی دوری کنند.

خانم دکترپویا تصریح کرد: در استان اعضای سمن‌ها می‌توانند در اموری مانند محیط زیست، بهداشت و درمان، کاهش آسیب‌های اجتماعی، آموزش، ریشه‌کن کردن بیسوادی و اعتیاد وارد عمل شوند و به ارائه خدمات بپردازند.

وی با اشاره به اینکه  باید فعالیتهای پژوهشی و توجه به مسایل فرهنگی در اولویت سمن‌ها قرار گیرد، گفت: سازمانهای مردم نهاد مردم در کنار دولت می‌تواند بسیاری از مشکلات جامعه را مرتفع کنند و این گروه‌ها باید با فعالیتهای خود در مناطق محروم و حاشیه‌نشین آسیب‌ها را شناسایی کنندو برای رفع آن اقدام نمایند و مسائلی همچون رفع آسیب‌های اجتماعی را مد نظر قرار دهند.

خانم دکتر پویا تصریح کرد: دولت یازدهم در اجرای سیاستهای خود دولت و مردم را در کنار هم قرار می‌دهد و این دو را جدای از هم نمی‌بیندو معتقد است که امور مردم باید بدست مردم حل و فصل گردد.

گفتنی است در این نشست که با حضور مسئولان سمن‌ها برگزارشد بر برگزاری نشست‌های ماهیانه، توجه به گروه‌های آسیب‌پذیر در جامعه، حمایت از اقشار ضعیف بویژه زنان و دختران وحمایت از سازمانهای مردم نهاد مورد تاکید قرار گرفت..

 

۲۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۷