اخبار

نشست هم اندیشی مشاورین اموربانوان در خصوص هم اندیشی برنامه های هفته کتاب

نشست هم اندیشی مشاورین اموربانوان و خانواده درخصوص برنامه ریزی هفته کتاب و کتابخوانی در روز سه شنبه مورخ 95/8/4 در محل دفتراموربانوان وخانواده برگزارگردید.

سرکار خانم دکتر پویا هدف از برگزاری این نشست را برنامه ریزی و هماهنگی جهت  برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی وعلی الخصوص برگزاری مسابقه کتابخوانی با عنوان نمازمیان شاغلین و دانش آموزان دانست ودر این راستا اظهار داشت:بهترین کار فرهنگی جامعه ما برگزاری مسابقات سراسری قرآن و عترت(ع) و نماز هستند و نماز یکی از فضایلی الهی است که موجب نجات انسان از گمراهی‌ها و هدایت او به سوی رستگاری می‌شود.

ایشان ادامه داد:هیچ عبادتی بالاتر از نماز نیست پیامبر اکرم(ص) فرمودند، اگر نماز در پیشگاه خداوند قبول شود همه عبادات مورد قبول است.

خانم دکتر پویا به  اهمیت و فضائل نماز اشاره کرد وافزود: نماز بعد از اصول دین یکی از مهم‌ترین احکام عملی اسلام و بارزترین نشانه‌های متّقی به شمار می‌رود.در اهمیت نماز همین قدر بس که تمام مراجع اسلام فرمودند، اگر نخ دکمه بی ارزش لباس  نمازگزارمال غیر باشد نمازش باطل است یعنی نماز این قدر به حقوق اجتماعی و انسانی اهمیت می دهد.

 وی تأکید کرد: نماز همانند آب روان و چشمه زلال و پاکیزه‌ای است که انسانهای مؤمن و متقی هر روز روح و روان خود را در آن می‌شوید. بعد از معرفت ا.. هیچ عبادتی را بالاتر از نماز وجود ندارد،ایشان ضمن ضمن تأکید بر اهمیت آموزش آداب و اسرار نمازعنوان داشتند در راستای اجرای منویات رهبری که نماز در رأس همه امور قرار دارد باید برنامه ریزی گسترده‌ای داشته باشیم.
سپس اعضاءجلسه  به بیان نقطه نظرات پیشنهادات خود  پرداختند .درپایان مصوباتی اتخاذ گردید.


۴ آبان ۱۳۹۵ ۱۳:۴۶