اخبار

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای زنان سیستان و بلوچستان

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای زنان سیستان و بلوچستان
 دکتر مریم پویا در آیین افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای زنان سیستان و بلوچستان در زاهدان ، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام الله دهه فجر گفت: برگزاری نمایشگاه صنایع دستی با مشارکت کارآفرینان ، سازمان های مردم نهاد و دستگاه های اجرایی فرصت مناسبی فراهم می کند تا به بیان سیاست هایی که حوزه کاری بانوان را تحت تاثیر قرار می دهد بپردازیم .

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی درون گرا و منزوی نیست ، اذعان داشت : باید سیاست هایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی درون زا و برون گرا ایجاد شود .

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تصریح کرد: زمینه سازی موثر برای اشتغال و کارآفرینی ،تقویت مشارکت و تعامل بین دستگاهی ،تقویت بنیه اقتصادی خانواده ها ، گسترش عرصه های توانمندسازی برای مشارکت زنان و حوزه های فرهنگی ،سیاسی و اجتماعی ، ترویج فرهنگ کار ،اصلاح الگوی مصرف و گردهم آمدن کارآفرینان و انتقال تجارب آنان از جمله اهداف برگزاری نمایشگاه دستاوردهای بانوان استان سیستان و بلوچستان است .

پویا خاطر نشان کرد: در نمایشگاه دستاوردهای زنان سیستان و بلوچستان تمام دستگاه های دولتی توانمندی ها و دستاوردهای خاص حوزه خود را به نمایش گذاشته اند .

وی در خصوص برنامه های این نمایشگاه گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه مهارت افزایی ، مشاوره خانوادگی ،ارائه محصولات سوزن دوزی ، ارائه و فروش دستاوردهای بانوان و برگزاری کارگاه های ویژه از جمله برنامه های نمایشگاه دستاوردهای زنان سیستان و بلوچستان است .

مشاور استاندار در امور بانوان در ادامه گفت: برگزاری کارگاه های طراحی پوشاک، عکاسی ، طراحی سایت ،آموزش عکاسی ، مقاله نویسی ،بازاریابی ،جشنواره های مختلف غذاهای محلی ، برگزاری مراسم آئینی و فرهنگی ، برگزاری مسابقات ورزشی و انجام تست سلامت در مرکز مشاوره از دیگر برنامه های نمایشگاه دستاوردهای بانوان سیسستان و بلوچستان است .

لازم به ذکر است  نمایشگاه دستاورد های بانوان استان سیستان و بلوچستان صبح امروز آغاز به کار کرده و به مدت چهار روز در محل سالن 22 بهمن جنب تالار فردوسی ، دانشگاه سیستان و بلوچستان دایر است و ساعات بازدید آن روزانه از 9 صبح الی 13 و 15 الی 20 است.

۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ۰۷:۴۴