اخبار

برگزاری گردهمایی سراسری بانوان سیستان و بلوچستان

گردهمایی سراسری بانوان سیستان و بلوچستان در روز سه شنبه مورخ 95/12/17 در ساعت 12 در محل سالن خاتم استانداری با حضور سرکار خانم دکتر فرهمندپور مشاور محترم وزیر در اموربانوان وزارت کشور،بانوان فرماندار استان ،بخشداران ،مدیران کل و مشاورین اموربانوان دستگاههای اجرایی برگزارشد.
مشاور وزیر در امور بانوان و خانواده وزارت کشور گفت: سیستان و بلوچستان بیشترین مدیران زن در پست های مختلف را دارد که این نشانگر توجه مسئولان استانی به نقش آفرینی بانوان است.

فهیمه فرهمندپور روز سه شنبه در حاشیه گردهمایی سراسری بانوان سیستان و بلوچستان در زاهدان  اظهار داشت: بر اساس آمارهای کلی تنها 2 درصد پست های مدیریتی کشور در اختیار بانوان است.

وی افزود: آسیب های اجتماعی متنوعی در کشور وجود دارد که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به بانوان مربوط می شود.

وی تصریح کرد: طلاق یکی از مهمترین آسیب های اجتماعی است که مشکلات و معضلات آن بیشتر متوجه زنان و کودکان می شود.

وی بیان کرد: وزارت کشور با کمک سایر دستگاهها و از طریق شورای اجتماعی کشور که دبیرخانه آن در این وزارتخانه قرار دارد بیش از یک سال است که طرح ضربتی برای مقابله با آسیب های اجتماعی را دنبال کرده که امیدواریم نتایج و آثار این تلاش ها منجر به بهبود وضعیت اجتماعی بانوان شود.

مشاور وزیر و مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور گفت: حضور بانوان در فعالیت های اجتماعی، سیاسی و خانوادگی با اعتقادات دینی، بومی و مذهبی ما همخوانی دارد و هیچ مشکلی در خصوص سهم و حق زنان در توسعه و نقش آفرینی در جامعه وجود ندارد.

فرهمند پور همچنین  اظهار داشت: بانوان با باور و اعتماد به توانمندی های خود باید برای پیشرفت جامعه تلاش کنند.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی ظرفیت های بی نظیری را برای جامعه زنان فراهم کرده به طوری که وضعیت زنان نسل امروز با زنان 2 نسل قبل قابل مقایسه نیست.

وی خاطر نشان کرد: با وجود پیشرفت های چشمگیری که در رابطه با ارتقاء نقش زنان بعد از انقلاب صورت گرفته هنوز هم در این زمینه نیازمند تلاش بیشتر هستیم.


۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ۰۹:۴۷