اخبار

برگزاری اولین نشست هم اندیشی مسئولین اموربانوان دستگاههای اجرایی

برگزاری اولین نشست هم اندیشی مسئولین اموربانوان دستگاههای اجرایی
نشست هم اندیشی مسئولین اموربانوان دستگاههای اجرایی ،با حضور سرپرست معاونت سیاسی – اجتماعی ،مدیرکل بانوان و خانواده و مدیرکل حراست استانداری در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد

در آغاز جلسه مدیرکل بانوان و خانواده ی استانداری ضمن  خوش آمد گویی به سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی و مدیرکل حراست استانداری و مسئولین بانوان دستگاههای اجرایی گفت: تلاش می کنم به حسن اعتماد استاندار سیستان و بلوچستان پاسخ مثبت بدهم و تا آخرین حد توان خدمات شایسته ای به بانوان که نیمی از جمعیت استان را تشکیل می دهند ارائه نمایم.

دکتر فاطمه فاضلی در جمع بانوان مدیر و مشاور دستگاههای اجرایی برنامه ها و سیاست کلی دفتر اموربانوان و خانواده استانداری را سیاستگذاری در حوزه اشتغال و کارآفرینی بانوان ،برگزاری دوره های آموزشی در راستای توانمندسازی بانوان ،تشکیل اتاق فکر برای استفاده از اندیشه های بانوان توانمند ،تدوین برنامه جامع خانواده پویا ،حمایت از بانوان فعال در حوزه میراث فرهنگی ،تشکیل بانک اطلاعاتی بانوان ،برنامه ریزی برای ورزش و سلامت زنان،برگزاری نمایشگاه های مختص زنان سرپرست خانوار را از برنامه های پیش روی حوزه زنان استانداری برشمرد.مشاور استاندار در اموربانوان و خانواده نیز با تأکید براختصاص سهیمه ی سی درصدی بانوان در مشارکت سیاسی در سطوح ارشد مدیریتی در دولت تدبیر و امید بیان داشت:انشاءا.. با نگاه حمایت محور استاندار به زنان بی شک از زنان شایسته در پست های ارشد مدیریتی استفاده شود.

سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری نیز در این نشست؛ اظهار داشت: مشارکت مدنی بانوان در انتخابات شوراهای اسلامی سال گذشته ؛ نشان دهنده پویایی و توانمندی بانوان استان است به طوری که موجب شد استان سیستان و بلوچستان از لحاظ مشارکت مدنی نسبت به سایر استانهای کشور در رتبه بالاتری قرار گیرد.

محمد هادی مرعشی گفت: با توجه به تاکید دولت تدبیر وامید از برنامه بکار گیری و "تخصیص سی درصد از پست های مدیریتی به بانوان شایسته و توانمند " استان حمایت خواهیم کرد.

مرعشی در جمع بانوان دستگاه های اجرایی استان بیان داشت: طبق برنامه ریزی انجام شده برنامه های مدون بسیار مهمی در راستای توانمند سازی و ارتقاء جایگاه زنان از طریق دفتر بانوان استانداری اجرا خواهد شد.

سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی‌استانداری دارا بودن ویژگی هایی از جمله سرعت ، دقت و حساسیت را از خصوصیات زنان در پستهای مدیریتی برشمرد و افزود: بانوان مدیر بسیار سخت در این عرصه تلاش می کنند که تنها فرماندار بانوی استان نیز نمونه ای از این مدیران است.

این مقام مسئول در ادامه افزود: دفتر بانوان و خانواده استانداری زنان توانمند را شناسایی خواهد کرد تا در مشارکت سیاسی در سطوح مدیریتی از حضوراین بانوان استفاده شود.

سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری خطاب به مشاوران بانوان دستگاه های اجرایی گفت: رسالت شما بسیار مهم و حساس است و انتظار می رود در سیستم اداری مربوطه در راستای ارتقاء جایگاه زنان تلاش کنید .

مرعشی در پایان سخنانش ضمن تاکید بر برگزاری دوره ای چنین نشست هایی افزود : امیدوارم این جلسات به صورت مستمر برگزار و با تعامل و همکاری مشاورین و مسئولین بانوان دستگاههای اجرایی منجر به تنظیم سندی در راستای توسعه امور زنان شود.
 
مدیر کل حراست استانداری نیز در این نشست گفت: ارتقاء موقعیت های بانوان تحرک و مطالبه گری این بخش از جامعه را می طلبد .

منصور سعیدی ضمن تاکید بر شایسته سالاری در پست های مدیریتی بیان داشت: استاندار نگاهی بلند نسبت به حضور زنان دارد و علاوه بر حمایت از بانوان توانمند تمام تلاششان را برای بکارگیری بانوان شایسته خواهد کرد.
 
وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری ارتقاء جایگاه و موقعیت زنان است؛ گفت: با همین رویکرد استاندار نیز به عنوان نماینده عالی دولت در استان از نقش آفرینی بانوان در پستهای مدیریتی استقبال و حمایت می کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از ظرفیت حراست نیز برای ارتقاء مدیریت زنان استفاده خواهد شد.

۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۷