اخبار

مدیرکل دفتر بانوان و خانواده به مناسبت هفته عفاف و حجاب بیان کرد:

مدیرکل دفتر بانوان و خانواده به مناسبت هفته عفاف و حجاب بیان کرد:

مدیرکل امور بانوان استانداری به مناسبت هفته عفاف و حجاب: حجاب بیان گر وقار و افتخار یک زن و اطاعت از خداوند است. حجاب پاکدامنی است و زن که موجود ظریفی است مظهر جمال خلقت محسوب می شود و آن چه اسلام از زن می خواهد شخصیت و گران بهایی اوست که با حفظ عفاف و پاکدامنی و حجاب محقق می شود تا بنیان خانواده مستحکم تر شود که این امر از جنبه روانی به بهداشت روانی اجتماع می انجامد و از جنبه خانوادگی سبب تحکیم روابط میان اعضای خانواده و برقراری صمیمیت می شود. حجاب دافعه آسیب های اجتماعی و بسترساز رشد و ترقی و عزت بانوان در اجتماع است. «فاطمه فاضلی» بیان می کند: حجاب پاکدامنی است و برای هر زنی لازم است که اگر رعایت آن از حد خود خارج و سبب به نمایش گذاشته شدن زن شود او را در معرض آسیب قرار می دهد. پوشش اسلامی نگهبان زن است، دختران و بانوان باید بدانند که حجاب وسیله ای برای مصونیت آن هاست که نهادینه شدن این موضوع به قدرت تشخیص بانوان بر می گردد. وی اظهار می کند: باید از حجاب، سمبلی داشته باشیم که سبب جذابیت شود و زنان و دختران را به سمت خود بکشاند، نه این که آن ها را دور و ایجاد دافعه کند. پوشش زنان و دختران آینه شخصیت آن هاست، اگر ناهنجار باشد شخصیت او را نامناسب نشان می دهد. یک زن هر چه پوشش سنگینی داشته باشد بر وقار و شخصیت او می افزاید. باید در این باره تلاش زیادی شود و آثار اجتماعی، روحی و روانی حجاب را با برنامه های مختلف که جاذبه دارد تشریح کرد.
وی درباره نقش خانواده ها در گسترش عفاف و حجاب خاطرنشان می کند: مادران، الگوهای فرزندان خود هستند و فرزندان هم با الگوگیری از آن ها تربیت و وارد اجتماع می شوند. آینه فرزندان، والدین هستند و برای گسترش عفاف و حجاب در جامعه خانواده ها نقش زیادی دارند. وی ادامه می دهد: البته عفاف و حجاب فقط مربوط به بانوان نیست و آقایان هم باید حجاب چشمانشان را رعایت و از پوشش متعارف استفاده کنند اما رعایت آن در زنان بیشتر مدنظر قرار می گیرد و باید بانوان در اجتماع و ادارات خود را مصون داشته باشند.
وضعیت حجاب و عفاف در استان ما نسبت به دیگر نقاط کشور خیلی بهتر است، زیرا باورهای دینی مستحکم تری در این استان وجود دارد. وی درباره برنامه های حوزه بانوان استانداری در زمینه حجاب و عفاف می افزاید: برگزاری اجتماع بزرگ مردمی حافظان حریم خانواده در 24 تیر ماه در حسینیه ثارا... زاهدان، گردهمایی در 19 شهر استان، همایش اسطوره های نجابت و روشنی در 25 تیر ماه در سینما هلال، نمایشگاه توانمندی های بانوان استان و تجلیل از دختران نمونه کارمند استان از برنامه های هفته حجاب و عفاف است.

۲۴ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۵