اخبار

برگزاری همایش گرامیداشت روز دختر به مناسبت میلاد با سعادت حضرت معصومه(س)

برگزاری همایش گرامیداشت روز دختر  به مناسبت میلاد با سعادت حضرت معصومه(س)

 

فاطمه فاضلی در همایش گرامیداشت روز دختر که به مناسبت میلاد با سعادت حضرت معصومه(س)در سالن سینما هلال استان برگزار شده بود گقت: لازم است در استان سیستان و بلوچستان از ظرفیت دختران در جهت رشد و توسعه منطقه بهره برد.

وی نیز افزود:دختران ارزش و مقام خاصی در جامعه دارند و سازنده و توسعه دهنده نسل فردا هستند و باید نگاه ویژه ای به آنان داشت.

وی در ادامه گفت:استاندار سیستان و بلوچستان نگاهی توسعه محور به زنان دارد و این تعامل از سوی دولت در حمایت از زنان و دختران وجود دارد.

وی توجه به دختران جامعه را نشانگر سلامت اجتماعی آن جامعه دانست و خاطر نشان کرد

اهمیت به دختران حال جامعه را خوب خواهد کرد و برای موفقیت و پرورششان باید فضایی ایجاد کرد تا صدایشان شنیده شود و در جامعه به راحتی بدون هیچ مانعی حضور یابند

مدیر کل بانوان و خانواده ی استانداری در ادامه نیز گفت:

در اندیشه اسلامی دختر از انچنان جایگاهی برخوردار است که پیامبر اسلام در مهمترین مسائل اجتماعی آنان را وارد می سازد در قضیه مباهله دختر خویش را همراه خود برد در حالی که در ان زمان اعراب دختران را زنده به گور می کردند. هم چنانکه خدای سبحان در چندین ایه از قران کریم بر عدم تفاوت بین دختر و پسر اشاره می کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر ارزشمندی رفتار نیک پیامبر و ائمه ی معصوم با دختران خود اشاره کردو گفت:آخرین رسول پرودگار بر روی زمین نیز بنیان گذار رفتار نیک و حمایت از حقوق برابر دختران و زنان است.

 

 گفتنی است این همایش با حضورمشاور ارشد و دستیار ویژه استاندار و جمعی از مسوولین استانی و جمع پر شور دختران ورزشکار؛نخبه ؛هنرمند و دختران خاتواده ی محترم شهدا برگزار گردید در این همایش از دختران شاغل استانداری و مشاورین دستگاه های اجرایی و فرماندار دلگان به مناسبت توجه شایانشان به زنان توانمند این منطقه تقدیر گردید

مدیر کل بانوان و خانواده ی استانداری به همراه جمعی از مسوولین نیز از نمایشگاه دستاوردهای دختران سیستان وبلوچستان که در حاشیه ی همایش برگزار شده بود بازدید کردند

۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۰۹