اخبار

برگزاری نخستین نشست کارشناسان دفتر امور بانوان و خانواده با مدیرکل جدید

برگزاری نخستین نشست کارشناسان دفتر امور بانوان و خانواده با مدیرکل جدید
 
 
 
🔹️ صبح امروز نخستین نشست کارکنان دفتراموربانوان و خانواده ی استانداری با مدیرکل جدید این مجموعه برگزار شد.
 
🔹️ برنایی در این نشست بر لزوم شناسایی شاخص های مهم و موثر برای توسعه ی بانوان تاکید کرد و افزود:ارزیابی و شناسایی شاخص بانوان در استان و مقایسه ی آن با شاخص کشوری با هدف تلاش برای رسیدن شاخص های کنونی توسعه ی زنان سیستان وبلوچستان به متوسط کشوری یکی از مهم ترین برنامه های اساسی مجموعه ی بانوان استانداری است و از سویی دیگر در تلاش هستیم شاخص های توسعه ی زنان استان را به تفکیک شهرستان ها تهیه کرده و برای ارتقای سطح آن در شهرستان های کم برخوردار و محروم ؛برنامه ریزی کنیم.
 
🔹️ وی همچنین در ادامه یاد آور شد:
توسعه زمانی تداوم و شتاب خواهد یافت که زن و مرد دوشادوش یکدیگر در جامعه مسئولیت توسعه را برعهده بگیرند و تازمانی که زنان خارج از روند توجهات و تصمیم گیری ها باشند، توسعه همچنان ناپایدار و دست نیافتنی خواهد بود 
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده ی استانداری همچنین گفت:در هفته ی مهم و ارزشمند دولت باید دستاوردهای دولت در حوزه ی زنان را معرفی کرد.
 
🔹️ وی در ادامه نیز افزود با توجه به تاکیدات و دستور استاندار سیستان وبلوچستان در نشست شورای مدیران و معاونین مبنی بر استفاده از توان مدیریتی بانوان توانمند و شایسته ،باید در این راستا تلاش کنیم.
 
🔹️ برنایی در ادامه نیز تصریح کرد: هر چقدر حضور زنان در محیط کاری و پست های مدیریتی پررنگ‌تر باشد نشان دهنده آن است که جامعه در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دارد و هر چه این مشارکت کمتر باشد، نشان می‌دهد که ما در این مسیر عقب هستیم و باید تلاش خود را برای حضور بیشتر زنان انجام دهیم.
 
🔹️ در پایان نشست نیز مقرر شد وضعیت زنان در تمامی حوزه ها به تفکیک بررسی و در کارگروه های تخصصی با حضور استاندار و معاونین مربوطه مهم ترین چالش ها مطرح و پیگیری شود.
 
 
۴ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۲۵