چهارشنبه / ۱۵ دی ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۱۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

همه نیروها برای مهار سیلاب جنوب استان بسیج هستند

استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده کنارک گفت: نیروهای جهادی، سپاه، شهرداری و همه مجموعه ها پای کار هستند، اما حجم آب خیلی زیاد بوده، با توجه به این که قرار است سامانه جدید پنجشنبه وارد استان شود، سعی داریم ابتدا معابر و خانه ها را از آب تخلیه و برای شبکه فاضلاب معابر کنارک چاره ای اساسی پیدا کنیم.

همه نیروها برای مهار سیلاب جنوب استان بسیج هستند
(چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰) ۱۲:۱۳

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار" ادامه داد: طبق اطلاعات دریافتی در ۲۰ دقیقه ۱۲۰ میلی متر بارندگی صورت گرفته است، در پی فعالیت سامانه قبلی پمپ ها فعال بود و تخلیه آب از معابر و منازل صورت می گرفت، اما با فعال شدن سامانه جدید حدود ۴۰۰ میلی متر آب در معابر جمع شده و ۶۰۰ خانه زیر آب است.

وی افزود: وسایل زندگی مردم آسیب جدی دیده، اما در حال حاضر نگران جان شهروندان هستیم، تلاش می کنیم با اسکان موقت بخشی از مشکلات شان را رفع کنیم.

رئیس ستاد مدیریت بحران استان خاطرنشان کرد: میزان بارش ها در جنوب استان فراتر از انتظار بود، دو سامانه بارشی اخیر آسیب و خسارت زیادی به همراه داشت، به دلیل این که فاضلاب این شهرستان کامل نشده و حالت گودال است.

مدرس خیابانی گفت: نزدیک ۲۰ میلیارد تومان برای جمع آوری آب های سطحی کنارک در نظر گرفته شد، اما مردم گلایه دارند که در پی دو مرحله سیل، آب های سطحی زیادی در معابر جمع شده که البته برای جمع آوری آن اقدام شده است، اما باید کار اساسی صورت بگیرد تا بعد از هر باران دچار بحران نشویم.

استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: از مسئولان کشوری انتظار داریم: کمک کنند تا در این باره اقدام اساسی صورت بگیرد، با توجه به آسیب دیدگی لوازم خانگی مردم، با کمک دستگاه ها و خیران کمک می کنیم تا برای آن ها لوازم جدید خریداری کنیم.

تعداد بازدید : ۵۸۰
(چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰) ۱۲:۱۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید