شنبه / ۱۸ دی ۱۴۰۰ / ۱۳:۱۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۲۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

ماحصل حضور استاندار در مجتمع بین راهی تنگ سرحه شهرستان لاشار

حسین مدرس خیابانی "استاندار سیستان و بلوچستان" در ادامه حضور در جنوب استان، از مجتمع بین راهی تنگ سرحه شهرستان لا شار بازدید کرد.

ماحصل حضور استاندار در مجتمع بین راهی تنگ سرحه شهرستان لاشار
(شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰) ۱۳:۱۰

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ در این بازدید که به اتفاق مبارکی فرماندار این شهرستان صورت گرفت، نیازمندیهای شهرستان از سوی فرماندار مطرح و استاندار بلافاصله به صورت تلفنی هر یک از این موارد را پیگیری و دستور لازم برای اجرای آن صورت گرفت.

استاندار طی تماس تلفنی با مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری دستور داد؛ بر اساس پیشرفت فیزیکی رستوران تنگ سرحه و بر اساس موافقت اصولی طرح، اعتبار مورد نیاز این پروژه را تخصیص دهند تا این پروژه تا ۲۲ بهمن به بهره‌برداری برسد.

با توجه به تولید محصول خرما در شهرستان لاشار، استاندار بر فرآوری محصول خرمای این شهرستان تاکید کرد و افزود: در صورتی که سرمایه گذار و زمین مورد نظر برای ایجاد واحد فرآوری خرما و کارتن سازی مشخص شود، استان تسهیلات لازم برای برند سازی، بسته بندی و فرآوری را در اختیار سرمایه گذار قرار خواهد داد.

با توجه به تولید صنایع دستی توسط بانوان شهرستان لاشار، با پیگیری استاندار مقرر شد؛ پارک علم و فناوری موضوع کار آفرینی و بازاریابی برای محصولات تولیدی این بانوان را اجرا نماید.

به منظور بهسازی و تسطیح راه های حوزه شهرستان لاشار، استاندار دستور داد سازمان همیاری شهرداریهای استان یک دستگاه گریدر و یکدستگاه لودر به مدت ۱۰ روز در این شهرستان مستقر نماید.

طی تماس تلفنی استاندار با مدیر عامل آب منطقه ای استان، مقرر شد: دو سیل‌بند ۳۰۰ متری و یک سیل بند ۱۰۰۰ متری برای محافظت از روستاهای پایین دست در منطقه ایجاد شود.

با توجه به عدم ارتباط مخابراتی و پوشش اینترنتی روستای سورجای، این موضوع طی تماس تلفنی با مدیر شرکت زیرساخت پیگیری شد و مقرر شد ارتباط این روستا به صورت رادیویی برقرار شود.

همچنین مقرر شد دو قطعه زمین چمن مصنوعی برای روستای سورجای واگذار ،تسطیح و آماده سازی شود و اداره کل ورزش و جوانان برای اجرای چمن مصنوعی در این دو نقطه اقدام نماید.

با پیگیری استاندار مقرر شد یک سالن ورزشی در دهستان تنگ سرحه اجرا شود.

طی تماس تلفنی با سیدزاده مشاور استاندار در امور مولدسازی، مقرر شد سوله های بلا استفاده شهرستان لاشارکه قابلیت تبدیل به کارگاه تولید ترشی انبه و لیمو دارند شناسایی و در اختیار فعالین در این حوزه قرار گیرد.

با توجه به کشت گوجه فرنگی در این منطقه، زمین برای احداث واحد تولیدی رب گوجه فرنگی و مجوزهای مربوطه از سوی دستگاه متولی اختصاص داده شود و تسهیلات لازم از سوی فرمانداری به سرمایه گذار ارائه شود.

مقرر شد برای هرگونه طرح سرمایه‌گذاری که از این شهرستان معرفی شود تسهیلات ۹ تا ۱۲ درصدی از محل کمک‌های فنی و اعتباری استان اختصاص داده شود.

تعداد بازدید : ۷۲۱
(شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰) ۱۳:۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید