یکشنبه / ۱۹ دی ۱۴۰۰ / ۱۳:۱۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۳۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار:

حمایت از سرمایه گذار؛ اولویت یک استان است

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری با بیان این که اشتغال و معیشت برنامه اصلی دولت سیزدهم می باشد، گفت: برای اینکه که بتوانیم این برنامه دولت را محقق کنیم؛ حمایت از سرمایه گذار در اولویت یک استان قرار دارد.

حمایت از سرمایه گذار؛ اولویت یک استان است
(یکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰) ۱۳:۱۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ داوود شهرکی "سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری" در برنامه «گام دوم» شبکه استانی هامون، اظهارداشت: با رویکرد حمایت از سرمایه‌گذاران؛ جلسات و نشست های متعددی در استانداری با حضور خود سرمایه گذاران برگزار می شود و در همین مدت کوتاه شرکت های سرمایه گذار خوبی به استان ورود کرده اند.

وی افزود: سیستان و بلوچستان مزیت ها و ظرفیت های بی نظیری در حوزه سواحل، گردشگری، معادن، کشاورزی و منابع طبیعی دارد که نشان می‌دهد؛ فرصت‌های ما بسیار بیشتر از موانع است، لذا انتظار می‌رود؛ سرمایه گذاران بومی بجای سرمایه گذاری در خارج استان در استان خودشان سرمایه گذاری کنند تا سرمایه‌گذاران خارج استانی نیز به این امر ترغیب و دلگرم شوند.

وی همچنین تصریح کرد: تغییر نگاه به سرمایه گذار باید در سیستم‌ اداری ما حاکم شود و هر یک از مسئولین در رفع موانع سرمایه گذاری و حذف رفتارهای بروکراتیک اداری در راستای جذب سرمایه گذاران و ایجاد اشتغال و معیشت پایدار نقش‌آفرینی کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در ادامه بیان داشت: سیستان و بلوچستان به طور میانگین سه و نیم درصد معادن کشور را داراست که در بحث اکتشاف معادن با سرمایه گذاری بخش دولتی به نتایج بسیار مطلوبی دست پیدا کردیم.

شهرکی در ادامه با تاکید بر حمایت از محصولات تولیدی داخل استان، گفت: الزاماً برندهای بزرگ با کیفیت نیستند، لذا انتظار ما از مردم استان این است که برای پایداری اشتغال و درآمد واحدهای تولیدی در کنار محصولات ایرانی اولویتشان خرید محصولات تولیدی داخل استان باشد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در پایان شفاف سازی فرآیندها برای سرمایه گذاران، تمرکز زدایی و بومی‌سازی اختیارات استانها و اصلاح قوانین دست و پاگیر اداری را از مهمترین عوامل موثر در رفع موانع سرمایه گذاری برشمرد.

تعداد بازدید : ۹۴۰
(یکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰) ۱۳:۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید