یکشنبه / ۱۹ دی ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۳۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بر ضرورت کنترل مرزهای استان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بر ضرورت کنترل مرزهای استان و تردد اتباع کشورهای همسایه تاکید کرد.

تاکید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بر ضرورت کنترل مرزهای استان
(یکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰) ۱۳:۲۰

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ منصور بیجار "معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری" در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا اظهار داشت: با توجه به مرزی بودن استان و شیوع ا میکرون در اکثر کشورها، کنترل مرزهای استان به لحاظ ترددها بسیار جدی است و باید نظارت دقیقی بر ورود افراد مشروط به دارا بودن کارت واکسن اعمال شود.

 وی افزود: تشریح شرایط کشور هایی که در حال حاضر با امیکرون درگیر هستند و مقایسه آمار واکسیناسیون این کشورها با کشور ما نشان می دهد که ما به شدت در معرض خطر هستیم و باید حساسیت ویژه ای روی این موضوع داشته باشیم. بیجار گفت: عامل بازدارنده در پوشش صددرصدی واکسیناسیون تنها مقاومت مردم نیست و باید تلاش ها در این زمینه توسط دستگاه‌های متولی افزایش یابد.
 
وی با بیان اینکه حساسیت‌ها را باید افزایش دهیم، افزود:در حال حاضر عادی انگاری بیشتر شده و درصد رعایت پروتکلها و استفاده از ماسک در بین مردم کاهش یافته است.
 
 معاون استاندار عنوان کرد:همه رسانه ها و صدا و سیما باید به گونه‌ای عمل کنند که نگرانی بابت شیوع کرونا و سویه امیکرون را در بین مردم نهادینه کنند چراکه ایجاد این حساسیت و نگرانی در بین مردم انگیزه برای رعایت دستورالعمل ها را افزایش خواهد داد.
 
 وی افزود:باید بررسی شود که گروه‌هایی که واکسن نزده اند چه طیف و در چه مقطعی سنی هستند و راهکارهای لازم برای واکسیناسیون این طیف ارائه شود.
تعداد بازدید : ۷۴۳
(یکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰) ۱۳:۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید