جمعه / ۲۴ دی ۱۴۰۰ / ۰۸:۴۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۴۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
وجیه اله جعفری معاون وزیر صمت:

اکتشاف مس در نیمروز سیستان و بلوچستان اقلیم اقتصادی منطقه را تغییر می‌دهد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) گفت: اکتشاف مس در منطقه‌ی جانجا نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان ذخیره‌ای است که به توسعه اقتصادی، پیشرفت و تغییر اقلیم اقتصادی منطقه کمک خواهد کرد.

اکتشاف مس در نیمروز سیستان و بلوچستان اقلیم اقتصادی منطقه را تغییر می‌دهد
(جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰) ۰۸:۴۷

وجیه اله جعفری در حاشیه بازدید از محدوده اکتشافی کان سنگ مس جانجا در شهرستان نیمروز سیستان و بلوچستان اظهارداشت: امروز در این معدن مس نتیجه تلاشی را که در  طول سالیان مختلف با سرعت بیشتر هم می‌توانست انجام شود شاهد هستیم.

 وی خاطرنشان کرد: البته اکتشاف این معدن مس در جانجا شهرستان نیمروز شروع کار است و با  توجه به  شواهدی که موجود بوده قطعا ذخایر بهتری را در اطراف این منطقه خواهیم داشت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در این مناطق معمولا ریسک سرمایه‌گذاری  بالا بوده ادامه داد: ما تلاش کردیم که این کاهش ریسک را  برای سرمایه گذاران به دنبال حرکت ‌هایی علمی، سیستماتیک و اثبات ذخایر معدنی به وجود بیاوریم.

وی خاطرنشان کرد: طی سال‌های آینده در مجموعه ذخایری معدنی و انجام  یکسری عملیات‌های خیلی خوب، افزایش حجم سرمایه‌گذاری‌های معدنی را در سیستان و بلوچستان شاهد خواهیم بود.

جعفری با بیان اینکه هدف این بود که آخرین وضعیت پروژه مس جانجا در شهرستان نیمروز را بررسی کنیم تصریح کرد: این پروژه جانجا تقریبا در یک بخش اکتشافات کاملا انجام، ذخایر شناسایی و در حال جذب سرمایه‌گذار است و  امیدواریم تا قبل از سال سرمایه‌گذار را معرفی کنیم و سپس بحث‌های مطالعه برای تجهیز معدن و ایجاد واحد فرآوری شروع شود.

تعداد بازدید : ۸۶۴
(جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰) ۰۸:۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید