یکشنبه / ۲۶ دی ۱۴۰۰ / ۰۷:۳۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۵۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار بر نقش پارک علم و فناوری در توسعه استان

استاندار گفت: پارک علم و فناوری باید در توسعه استان سهم و نقش داشته باشد و بر این اساس هر مجموعه‌ای که سهمی در توسعه نداشته باشد جایگاهی نخواهد داشت.

تاکید استاندار بر نقش پارک علم و فناوری در توسعه استان
(یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰) ۰۷:۳۷

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی " استاندار سیستان و بلوچستان" در نشستی که با حضور حسین علی اکبریان رئیس مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فن اوری پردیس و سایر مدیران مرتبط استانی در استانداری برگزار شد، بر نقش پارک علم و فناوری در توسعه استان تاکید کرد و اظهار داشت: تبدیل دانش به تولید و ایجاد اشتغال پایدار دو نقشی است که برای پارک علم و فناوری مورد انتظار است.

وی گفت: پارک علم و فناوری افتخاری برای استان است و در بحث پلتفرم ها و مارکت پلیس ها برای دسترسی به بازارهای صادراتی اقدامات خوبی توسط پارک علم و فناوری در است انجام شده است اما این مجموعه باید در حل مشکلات در شهرک‌های صنعتی و واحدهای تولیدی نیز ورود کند.

مدرس خیایانی ادامه داد: برندینگ و بازاریابی برای محصولات استان ماموریتی است که برای پارک و علم و فناوری تعریف کرده ام چرا که به لحاظ برندینگ برای محصولات استان فوق العاده خلاء داریم و تمام محصولات استان را به اسم جاهای دیگر می‌شناسند.

وی با بیان اینکه محصولات استان هویت مستقل ندارند؛ ادامه داد:خرمای استان به اسم خرمای مضافتی بم، موز تولید استان به اسم موز پاکستان و ماهی و تن ماهی استان را به اسم شیلات بوشهر و بندرعباس می‌شناسند.

استاندار تصریح کرد: فروش محصول خرمای استان به صورت عادی اقتصادی نیست و فناوری باید برای فرآوری این محصول ورود پیدا کند.

وی اضافه کرد: در سایر محصولات استان از جمله موز و میوه های گرمسیری، صنایع دستی ، شیلات و گیاهان دارویی نیز فناوری باید کمک کند.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه ورود پارک علم و فناوری در حوزه بحران در استان نیز ضرورت دارد؛ افزود: موضوع بحران و سیلاب های فصلی در جنوب استان، ریزگردها در شمال استان و تبخیر آب چاه نیمه ها از مسائلی است که هر حوزه دانشی و علمی که در این مباحث ورود پیدا کند و این موارد را حل کند همه حمایت ها را برای این نهاد علمی انجام خواهیم داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: به لحاظ پرداخت تسهیلات برای محرومیت زدایی، اشتغالزایی، اشتغال روستایی و صنایع کوچک هیچ گونه محدودیتی نداریم و به دنبال تقاضا برای اعطای تسهیلات هستیم و در اعطای زمین به اندازه فعالیتی که انجام خواهد شد و صدور مجوزهای لازم حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.

استاندار در این نشست، خواستار ارتباط پارک علم و فناوری استان با مجموعه مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس برای حل مسائل مربوط به استان سیستان و بلوچستان و ورود این مرکز برای حل مسائل استان شد.

تعداد بازدید : ۷۲۰
(یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰) ۰۷:۳۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید