یکشنبه / ۲۶ دی ۱۴۰۰ / ۰۷:۴۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۵۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

به هیچ عنوان با بستن مرزها موافق نیستیم/ افراد با تست مثبت کرونا مجاز به ورود به ایران نیستند

حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا گفت: در رابطه با مرزها به هیچ عنوان با بستن مرزها موافق نیستیم زیرا استان ما یک استان مرزی و اقتصادی است بنابراین بستن مبادی ورودی متصور نیست.

به هیچ عنوان با بستن مرزها موافق نیستیم/ افراد با تست مثبت کرونا مجاز به ورود به ایران نیستند
(یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰) ۰۷:۴۷

حسین مدرس خیابانی افزود: افراد با تست مثبت کرونا مجاز به ورود به ایران نیستند و اگر این افراد ایرانی هستند قرنطینه می‌شوند و اگر اتباع خارجی‌اند به کشورشان بازگردانده می‌شوند.

مدرس خیابانی با بیان این‌که باید از واکسن‌های در دسترس برای تزریق دُز سوم استفاده کرد ادامه داد: بهترین واکسن موجودترین آن‌ است.

وی با بیان اینکه بیشترین آسیب را در پیک‌های کرونا در بین مردم اصناف و فعالان اقتصادی دیدند تاکید کرد: نیاز است که همت بیشتری برای تزریق دُز سوم در بین اصناف داشته باشیم و بدین منظور باید طرحی ویژه برای واکسیناسیون این اقشار اجرا شود.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تزریق واکسن کرونا از طریق گروه‌های قشری راه موثرتری برای افزایش پوشش واکسیناسیون است که باید این امر را از طریق اصناف، ادارات و گروه‌های شغلی در این استان دنبال کنیم.

استاندار بیان کرد: وضعیت سیستان و بلوچستان در مدیریت کرونا مناسب بوده اما باید توجه بیشتری به تزریق دُز سوم داشت.

وی با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزود: کماکان وضعیت شکننده است و همه نگران فرارسیدن ایام پایانی سال، مسافرت‌ها و خریدها هستیم ا اما کلید حفظ این شرایط تزریق دوز سوم است.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: باید تلاش کرد این وضعیت موجود را حفظ کنیم و تنها راه آن تزریق دُز سوم است بنابراین باید تزریق این دُز در استان افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به موفقیت طرح شهید سلیمانی در واکسیناسیون کرونا گفت: با استفاده از این طرح براحتی می‌توانیم دُز سوم را افزایش دهیم و از ظرفیت نیروهای بسیجی و مردمی استفاده کنیم.

مدرس خیابانی ادامه داد: در دُز سوم کرونا در کشور، سیستان و بلوچستان نصف میانگین متوسط کشوری تزریق داشته و فاصله زیادی با میانگین ملی داریم که نیاز است همت بیشتری در این امر داشته باشیم.

وی با اشاره به تلاش‌های انجام شده در مدیریت ویروس کرونا افزود: کماکان اعلام خطر باید کرد چرا که این فضای آرامشی که داریم نتیجه تلاشی بوده که در این مدت شده است اما این شرایط گذراست و تنها با تزریق دز سوم می توانیم شرایط را به صورت فعلی حفظ کنیم.

تعداد بازدید : ۶۸۳
(یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰) ۰۷:۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید