پنج شنبه / ۳۰ دی ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۷۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار بر اطلاع رسانی و معرفی جاذبه های گردشگری استان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اطلاع رسانی و شناساندن جاذبه های گردشگری و معرفی ظرفیت‌های توریستی استان، به عنوان یک برنامه و هدف مهم، در دستور کار دستگاه‌های متولی فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی استان قرار گیرد.

تاکید استاندار بر اطلاع رسانی و معرفی جاذبه های گردشگری استان
(پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰) ۱۱:۳۴
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار" در ستاد اجرایی خدمات سفر استان که با محوریت برنامه‌ریزی سفرهای نوروزی برگزار شد، اظهار داشت: اطلاع‌رسانی و معرفی جاذبه های گردشگری، حمل و نقل، اسکان مسافران، تامین مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی شهروندان و مسافران، برگزاری تورهای فرهنگی، عرضه محصولات تولیدی داخل استان و ارائه خدمات امدادی و درمانی سفر از جمله مهمترین اولویت های کاری این ستاد خواهد بود.

وی افزود: طی دو سال اخیر، صنعت گردشگری به دلیل شیوع بیماری کرونا بسیار آسیب دیده که اکنون با توجه به واکسیناسیون عمومی و کاهش محدودیت ها بهترین فرصت برای جذب گردشگران به استان است.

حسین مدرس خیابانی با بیان اینکه هدف ما ثبت خاطره خوش در ذهن مسافران است، گفت: علاوه بر طراحی اپلیکشن و تهیه بروشور جهت راهنمایی مسافران، در کلانشهرها؛ شهرداری ها، راهنمایی و معرفی ظرفیت های استان را از طریق تلویزیون های شهری در دستور کار داشته باشند تا مسافران بدون سرگردانی و معطلی در کمترین زمان ممکن به اطلاعاتی که می‌خواهند، دسترسی پیدا کنند.

وی اضافه کرد: البته در بحث انجام سفرهای نوروزی ما تابع ستاد ملی کرونا هستیم اما باید آمادگی لازم جهت تمهید مقدمات سفر، تامین کالاها و اقلام ضروری و تولید محتوا و اطلاع رسانی را به مسافران نوروزی داشته باشیم.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: امروز باید دنبال تولید محتوای جدید باشیم بنابراین دستگاههای متولی با ایجاد ارتباط با پارک علم و فناوری از ظرفیت تولید محتوای جوانان نخبه استان بهره بگیرند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: نگاه اقتصادی به مسافران نیز حایز اهمیت است چرا که ممکن است؛ مسافران علاوه بر انتقال ظرفیت‌ها به سرمایه‌گذاران، خودشان نیز تمایل به سرمایه‌گذاری در استان را داشته باشند.

رئیس شورای اداری استان بیان داشت: طرح «ستاد استقبال از بهار» را دستگاه‌های اجرایی استان و شهرداری‌ها اجرایی کنند و علاوه بر آن، فرمانداری ها و شهرداریهای استان اماکن موقت توزیع و فروش سوغاتی در ورودی‌های شهر را برنامه ریزی نمایند.

مدرس خیابانی با تاکید بر فراهم‌سازی تمهیدات لازم از جمله استقرار راهدارخانه و تهیه راهنمای مسافرین جهت استقبال از مسافران نوروزی در دو ماه باقی مانده سال گفت: امنیت مسافران نوروزی و شهروندان نیز به عنوان یک رکن اساسی بسیار برای ما مهم است.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: وظایف سازمان ها و دستگاه‌ها به عنوان منشور و در قالب یک دفترچه تهیه شود تا ضمن دسترسی دستگاه‌ها و سازمان‌ها به وظایف شان، در اختیار مسافران هم قرار داده شود، تا مردم بدانند به چه کسانی باید مراجعه کنند.
وی در ادامه بیان داشت: بخشی از کارگاه ها و خدمات تعمیرگاهی اتومبیل شیفت بندی شوند و در ایام عید به صورت ۲۴ ساعته فعال باشند تا در مواقع نیاز مسافران معطل نمانند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای پیشگیری از حوادث و اتفاقات جاده ای و همچنین تسهیل در تردد مسافران، در ایام عید نوروز؛ عملیات عمرانی داخل شهرها و جاده های استان تعطیل شود.

وی با تاکید بر راه اندازی ایستگاه سی ان جی زاهدان تا ایام نوروز، تصریح کرد: مسئله صدور مجوز احداث جایگاه‌های جدید سوخت با جدیت از طریق دولت و وزارت نفت در دست پیگیری است، اما تا آن زمان با توجه به اینکه بخشی از هنر و وظایف مدیران؛ علاوه بر اجرای طرح‌های توسعه‌ای، بهره گیری از امکانات موجود به نحو مطلوب می باشد، راه اندازی و فعال نمودن پمپ های نیمه تعطیل و تعطیل ضرورت دارد.

رئیس ستاد مدیریت بحران استان با بیان اینکه نجات جان یک انسان برابر با نجات جان یک امت است، گفت: به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست که در مواقع بحران بیمار نیازمند به خدمات معطل بماند و برای انتقال به موقع بیماران و مادران باردار با مشکل مواجه باشیم؛ بنابراین؛ راه اندازی اورژانس هوایی و آماده بودن بالگرد هلال احمر برای مواقع بحران و ایام‌ نوروز ضروری است.

مدرس خیابانی همچنین بر راه اندازی و تجهیز پایگاه های آتش نشانی در نقاط حادثه‌خیز جاده‌های استان که سابقه حریق و آتش‌سوزی دارند، تاکید کرد.
تعداد بازدید : ۸۸۸
(پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰) ۱۱:۳۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید