شنبه / ۲ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۳:۵۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۸۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

۱۵۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن امسال تحویل متقاضیان سیستان و بلوچستان می شود

استاندار سیستان وبلوچستان گفت: ۱۵۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در این استان تا پایان سالجاری و ۸۰۰ واحد نیز تا تابستان سال آینده تحویل متقاضیان می‌شود.

۱۵۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن امسال تحویل متقاضیان سیستان و بلوچستان می شود
(شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰) ۱۳:۵۰

حسین مدرس خیابانی در چهارمین نشست شورای تامین مسکن سیستان و بلوچستان اظهارداشت:‌ این استان با اقدامات مطلوب صورت گرفته جز استان‌های برتر در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کشور بشمار می‌رود.

وی افزود: سیستان وبلوچستان از حوزه تامین زمین برای ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن عبور کرده و به مرحله واگذاری پروژه‌ها به پیمانکار رسیده است.

استاندار سیستان وبلوچستان ادامه داد: همچنین به منظور اشتغال نیروهای بومی استان در ۱۰ شهر، ۲۵ هزار نفر در ۳۶ رشته تخصصی مسکن در حال آموزش هستند.

وی تاکید کرد: خانه‌دار شدن دهک های پایین جامعه، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی از مهمترین مزایای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان به شمار می‌آید.

مدرس خیابانی از واگذاری بخشی از اختیارات شورای تامین مسکن استان به فرمانداران خبر داد و افزود: به منظور تسریع در اجرای پروژه‌ها برخی از اختیارات نظیر تعیین نرخ پایه به فرمانداران به عنوان روسای شهرستانی طرح واگذار می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: ۱۶۱هزار و ۱۱۸ نفر در سراسر استان تاکنون در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که با بررسی‌های انجام شده ۱۴ هزار نفر تایید نهایی شدند.

عطاء اله اکبری با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کشور از جمله استان های پیشتاز محسوب می‌شود، گفت: تعداد ۱۰ هزار و ۸۳۳ نفر از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در استان وجوه خود را در قالب اقساط اول و دوم به بانک پرداخت کرده‌اند که ۹ هزار و ۶۲۱ نفر از این تعداد به تعاونی‌ها و انبوه‌سازان معرفی شده‌اند.

وی تصریح کرد: همچنین بر اساس ارزیابی انجام شده تاکنون پنج هزار و ۳۹۴ واحد مسکونی این طرح در سراسر استان به مرحله فوندانسیون، ۲ هزار و ۵۱۲ واحد نیز به مرحله اسکلت و سقف، یک‌هزار و ۱۱۰ واحد به مرحله سفت کاری و ۲۰۹ واحد در مرحله نازک کاری رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: به منظور رفاه حال شهروندان استان در تمامی سایت و اراضی طرح نهضت ملی مسکن آمادگی واگذاری زمین برای اجرای پروژه‌های روبنایی نظیر مدرسه، کلانتری و درمانگاه وجود دارد.

تعداد بازدید : ۷۸۹
(شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰) ۱۳:۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید