یکشنبه / ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ / ۰۸:۲۱
سرویس : انتخابات
کد خبر : ۱۱۱۴۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس انتخابات

اجرای عملیات عمرانی و زیربنایی منطقه آزاد سیستان تسریع شود

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد : با توجه به آثار ایجاد منطقه آزاد تجاری سیستان در توسعه اشتغال و کاهش مهاجرت ، اجرای عملیات عمرانی و زیربنایی منطقه آزاد سیستان تسریع شود.

اجرای عملیات عمرانی و زیربنایی منطقه آزاد سیستان تسریع شود
(یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱) ۰۸:۲۱

"حسین مدرس خیابانی"  در نشست بررسی و رفع مشکلات منطقه آزاد سیستان تاکید کرد : این منطقه نباید به بارانداز کالاهای وارداتی تبدیل شده و از کاربری صرفاً تجاری که در سایر مناطق آزاد وجود دارد ، در این منطقه جلوگیری شود .

وی ادامه داد: بستر تولید کالاهای مشترک با کشورهای همسایه و ایجاد زیرساخت های انرژی از جمله ساخت مینی پالایشگاه ، زون مصالح ساختمانی ، منطقه انرژی های تجدید پذیر و تولید محصولات دیجیتال و فیلم در منطقه آزاد سیستان فراهم شود .

مدرس خیابانی با اشاره به نقش منطقه آزاد سیستان در توسعه اقتصادی و جایگاه ویژه آن در مبادلات با کشورهای همجوار ، تبدیل این منطقه را با توجه به حجم بالای تردد کامیون های ترانزیتی به مرکز لجستیکی و تعمیرگاهی خودروها ، صنایع فرآوری و بسته بندی و ایجاد شهر پوشاک مؤثر دانست که در صورت بهره گیری مطلوب از این قابلیت ها می توان توانمندیهای منطقه آزاد سیستان در این زمینه را ارتقاء بخشید .

استاندار خواستار مشارکت و بهره مندی از نظرات نخبگان جامعه محلی ، دانشگاهیان و پارک علم و فناوری استان در تدوین طرح جامع مطالعاتی منطقه آزاد سیستان شد .

وی از تامین آب و فعالیت منطقه آزاد به عنوان محورهای اساسی توسعه شمال استان نام برد و افزود: فعالیت و رونق منطقه آزاد سیستان منجر به اشتغالزایی و در توسعه و امنیت کشور موثر است.

واعظی پور مدیر اجرایی منطقه آزاد سیستان نیز در ادامه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه زمان بندی فعالیت های اجرایی این منطقه در سالجاری گفت : مساحت منطقه آزاد سیستان 21هزار هکتار است که 12 هزار هکتار در زون نیاتک و 9 هزار هکتار دیگر در زون رامشار واقع شده است .

تعداد بازدید : ۸۸۸
(یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱) ۰۸:۲۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید