چهارشنبه / ۴ خرداد ۱۴۰۱ / ۲۳:۲۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۲۶۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

عزمی جزم برای استفاده از تولیدات بومی در نیرو‌های مسلح

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با عزمی جزم از ظرفیت تقاضای نیروی‌های مسلح، برای افزایش تولیدات داخل استان بهره خواهیم گرفت.

عزمی جزم برای استفاده از تولیدات بومی در نیرو‌های مسلح
(چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱) ۲۳:۲۵

 

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی عصر چهارشنبه در "نشست با نیروهای مسلح سیستان و بلوچستان با موضوع استفاده از ظرفیت‌های تولیدی استان" ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و سلحشوران عملیات آزادسازی خرمشهر اظهارداشت: سیاست ما در استان این است که بتوانیم از ظرفیت تقاضای دستگاه های اجرایی و نیروهای مسلح برای ایجاد یک بازار پایدار جهت استفاده تولیدات بومی بهره ببریم.

وی بیان کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری در رابطه با استفاده از ظرفیت تقاضای نیروهای مسلح، برای تامین نیاز البسه و پوشاک نیروهای نظامی و انتظامی در قالب شورای عالی سیاست‌گذاری در سراسر کشور مقرر شد تا نیاز البسه خود را از این استان تامین کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: عمده نیازهای نیروهای مسلح از واحدهای تولیدی سطح استان تامین می‌ گردد اما این امر باید به سایر رده های نیروهای انتظامی و نظامی در سایر استان ها تعمیم داده شود.

وی با تاکید بر استفاده سایر رده های نظامی و انتظامی در سطح کشور از تولیدات البسه استان ادامه داد: امیدواریم با تولید بیشتر البسه میزان اشتغال بیشتری را برای استان به ارمغان بیاوریم.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: مجموعه دستگاه های تولیدی استان مانند صنعت و معدن، جهاد کشاورزی، کمیته امداد و بهزیستی مشاغل خانگی را با استفاده از مددجویان خود انجام می دهند؛ که این امر مصداق بارز اشتغال است.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف نیروهای مسلح تامین امنیت پایدار است، افزود: یکی از راه های تامین امنیت ایجاد اشتغال از طریق توسعه واحدهای تولیدی است.

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: اینکه برای تولیدات خود یک بازار فروش ثابت ایجاد کنیم نقش مهمی در افزایش اشتغال، تولید و تامین امنیت پایدار دارد.


وی تاکید کرد: حدود ۸۰ قلم کالا در حوزه های کشاورزی، پوشاک، مواد غذایی، مصالح ساختمانی، آلات و ادوات مربوط به نیروهای مسلح از طریق واحدهای تولیدی در استان تولید می‌شود و مقرر شد؛ تشکیل یک دبیرخانه دائم برای تامین نیاز و خرید نیروهای مسلح در دستور کار قرار گیرد.

مدرس خیابانی افزود: دبیرخانه تامین نیاز استان، فهرستی از توانمندی هاو تولیدات داخل استان تهیه و آن را معرفی کند همچنین از سوی دیگر قرارگاه قدس با هماهنگی رده‌های مختلف انتظامی و معاونت پشتیبانی یک نماینده تام الاختیار تعیین و فهرست نیازمندی های خود را در همه حوزه ها ارائه دهند.

وی ادامه داد: اعتباراتی به صورت استانی به نیروهای مسلح تخصیص داده می شود؛ که می‌توان بلافاصله با تنظیم تفاهم‌نامه از ظرفیت واحدهای تولیدی با ایجاد طرح توسعه استفاده کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: امیدواریم نیروهای مسلح با اقناع رده‌های ملی خود بتوانند نیازهایی مانند پوشاک، برنج، گوشت و خرما که در این استان مزیت تولید داریم را برای رده‌های کشوری تامین کنند.

وی ادامه داد: بر اساس هدف گذاری ریاست جمهوری مبنی بر رشد اقتصادی ۸ درصد مقرر شد؛ امسال با فعال کردن ظرفیت‌های خالی خود و استفاده از ظرفیت‌های موجود به این رشد اقتصادی برسیم.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: این که ما بتوانیم برای کالاهای تولید استان یک بازار جدید راه اندازی کنیم مصداق بارز رشد اقتصادی قلمداد می‌شود بدین معنی که ما با افزایش ارزش تولیدات خود می‌توانیم به رشد اقتصادی مطلوب برسیم.

وی ادامه داد: دستگاه های دولتی و نظامی که نسبت به خرید کالاهای تولید داخل استان اقدام کنند و به تحقق رشد اقتصادی ۸ درصد کمک نمایند؛ در توزیع اعتبارات امتیاز ویژه‌ای به دستگاه اجرایی مصرف کننده داده خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: نمایشگاهی از دستاوردها و توانمندی های تولیدی داخل استان صرفاً برای تامین نیاز دستگاههای اجرایی و انتظامی تا پایان مرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد تا بتوانیم پیوند دائمی بین بخش تقاضا و بخش تولید برقرار کنیم.

وی تاکید کرد: می‌توانیم از ظرفیت مشاغل خانگی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در شهرک های صنعتی و واحد‌های بلااستفاده برای تامین نیاز نیروهای مسلح بهره‌ گیری کنیم.


تعداد بازدید : ۱,۳۶۴
(چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱) ۲۳:۲۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید