چهارشنبه / ۲۹ تیر ۱۴۰۱ / ۱۴:۱۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۳۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

۱۷ سازه پل تا پایان سال در جنوب استان به بهره برداری می رسد

استاندار گفت: در راستای توسعه راههای استان،تعداد ۱۷ سازه پل تا پایان سال در جنوب استان به بهره برداری می رسد.

۱۷ سازه پل تا پایان سال در جنوب استان به بهره برداری می رسد
(چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱) ۱۴:۱۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار سیستان و بلوچستان" در جلسه بررسی وضعیت راههای استان که صبح امروز در استانداری برگزار شد، توسعه راهها را یکی از مهمترین شاخص های توسعه عنوان کرد و افزود: موضوع تامین آب و توسعه راههای استاندارد از جمله اولویت‌های مهم استان است و در صدر برنامه‌های اجرایی استان قرار دارد.

مدرس خیابانی ادامه داد: در بحث توسعه راه‌های استان تعداد ۱۷ سازه پل در جنوب استان در حال اجراست که از این تعداد ۷ سازه تا هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

وی عنوان کرد: پل ورودی ایرانشهر،پل خیرآباد، پل محور بزمان-مسجد ابوالفضل و پل صفرزایی از جمله سازهایی است که در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار گفت: توسعه بزرگراه ها از اولویت های مهم و مطالبه اصلی مردم است چرا که بیش از ۹۸ درصد تصادفات در جاده های دوطرفه است و به لحاظ اینکه جاده های استان دو طرفه است متاسفانه آمار تلفات بالایی در تصادفات داریم.

وی تصریح کرد: ۴۵ درصد اعتبارات متوازن در شورای برنامه‌ریزی استان به حوزه راه اختصاص یافته که این منابع علاوه بر اعتبارات ملی است و برخی از منابع نیز از طریق ماده ۵۶ و از محل فاینانس داخلی بانک‌ها پیگیری می‌شود.

مدرس خیابانی ادامه داد: برای برخی نقاط هم از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری و از محل تهاتر نفت در سطح ملی در حال پیگیری است.

وی بیان داشت: برنامه زمانبندی برای تمامی قطعات در حوزه بزرگراه ها مشخص شده و ۲۴۰ کیلومتر راه اصلی که عمده آن بزرگراه است تا پایان سال مالی به ظرفیت بزرگراه‌های استان اضافه خواهد شد که این قطعات بیشتر در نقاط حادثه خیز استان در حال اجراست.

تعداد بازدید : ۱,۲۷۴
(چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱) ۱۴:۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید